Κείμενο ενάντια στην απαγόρευση του εορτασμού και της πορείας του Πολυτεχνείου. Εκατοντάδες οι υπογραφές

Η συλλογή των υπογραφών συνεχίζεται. Όσοι θέλουν να συνυπογράψουν το κείμενο, το οποίο μπορείτε να διαβάσετε παρακάτω, στείλτε το όνομα και την ιδιότητά σας στο: emailmeta2014@gmail.com

Με κείμενο, το οποίο υπογράφουν συνδικαλιστές από διαφορετικές παρατάξεις, μεταξύ των οποίων και το ΜΕΤΑ, δημοσιογράφοι, πανεπιστημιακοί, εργαζόμενοι στην τέχνη και στον πολιτισμό, πανεπιστημιακοί, βουλευτές, πολιτικοί, αιρετοί κ.λπ., καταδικάζουν την αυταρχική απόφαση της κυβέρνησης για την απαγόρευση των εορταστικών εκδηλώσεων και της πορείας του Πολυτεχνείου, στις 17 Νοέμβρη, και την καλούν, έστω και τώρα, να την αποσύρει. Υπογραμμίζουν ότι είναι μια απόφαση βαθιά αντιδημοκρατική αλλά και αντισυνταγματική, όπως επισημαίνει και η Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων, αφού πλήττει τον πυρήνα του συνταγματικού δικαιώματος της συνάθροισης (άρθρο 11), επιβάλλοντας συνολική ανεπίτρεπτη αναστολή της ελευθερίας συνάθροισης.

ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ

Καταδικάζουμε την αυταρχική απόφαση της κυβέρνησης για την απαγόρευση του αγωνιστικού γιορτασμού της 17ης Νοέμβρη. Η απόφαση του Αρχηγού της Ελληνικής Αστυνομίας, με την οποία απαγορεύονται οι δημόσιες συναθροίσεις άνω των τριών ατόμων σε όλη την χώρα και για τέσσερις ημέρες, υπό την απειλή υψηλών χρηματικών προστίμων, μας οδηγεί σε άλλες εποχές.

Πρόκειται για μιαν απόφαση βαθιά αντιδημοκρατική αλλά και αντισυνταγματική, όπως επισημαίνει και η Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων, αφού πλήττει τον πυρήνα του συνταγματικού δικαιώματος της συνάθροισης (άρθρο 11), επιβάλλοντας συνολική ανεπίτρεπτη αναστολή της ελευθερίας συνάθροισης και όχι απλά έναν ορισμένο τοπικό περιορισμό. Όμως, τέτοιου είδους γενική απαγόρευση επιβάλλεται μόνο σε συνθήκες κατάστασης πολιορκίας (άρθρο 48 του Συντάγματος), και υπό αυστηρά περιορισμένες και οριοθετημένες προϋποθέσεις.

Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να δικαιολογηθεί από λόγους προστασίας της δημόσιας υγείας. Άλλωστε, οι φορείς του εργατικού και λαϊκού κινήματος έχουν αποδείξει στην πράξη ότι κινητοποιούνται λαμβάνοντας όλα τα αναγκαία μέτρα προστασίας.

Δεν καλύπτεται ούτε καν από τον αντιδραστικό νόμο για τις διαδηλώσεις, ο οποίος ρητά εξαιρεί τις συγκεντρώσεις για τις επετείους της Πρωτομαγιάς και της 17ης Νοέμβρη από τη γνωστοποίηση, την απαγόρευση ή τον περιορισμό τους.

Τα δημοκρατικά δικαιώματα και οι λαϊκές ελευθερίες αποτελούν κατάκτηση του εργατικού και λαϊκού κινήματος. Η κυβέρνηση έχει τεράστια ευθύνη γι’ αυτήν την εξέλιξη. Ακόμα και τώρα, πρέπει να αποσύρει την απαράδεκτη απόφαση.

ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ

Σύνδεσμος Φυλακισθέντων & Εξορισθέντων Αντιστασιακών 1967-1974

Μιχάλης Κατσιγιάννης, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αγρινίου

Γιώργος Αλιφτήρας, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Άρτας

Γιάννης Σκόκας, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λάρισας

Γιώργος Κωνσταντίνου, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου

Γιώργος Οικονόμου, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λαμίας

Δαμασκηνός Μεντής, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λαυρίου

Θόδωρος Ασλανίδης, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λέσβου

Αλέκος Βεροιώτης, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λευκάδας

Νίκος Ξουράφης, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Πειραιά

Βάσω Βρυνιώτη, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Σάμου

Δημήτρης Μαρμούτας, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Πάτρας

Σωτήρης Γκίκας, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Θεσπρωτίας

Νίκος Έξαρχος, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων

Θύμιος Αγγελόπουλος, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Φωκίδας

Ιωάννα Λάμπρου, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Βορείου Συγκροτήματος Δωδεκανήσων

Μούντριχας Δημήτρης, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρο Ευβοίας

Γιάννης Τασιούλας, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Οικοδόμων και συναφών επαγγελμάτων Ελλάδας

Μανώλης Καραντούσας, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργατοτεχνιτών και Υπαλλήλων Γάλακτος Τροφίμων και Ποτών

Κώστας Δράκος, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών

Γιώτα Ταβουλάρη, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Εργαζομένων στο Φάρμακο

Παναγιώτης Κατάρας, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Μισθωτών Τύπου και Βιομηχανίας Χάρτου

Λαμπρινή Χριστογιάννη, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων στο υπουργείο Γεωργίας

Βέτα Πανουτσάκου, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και Πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Βασίλης Σταμούλης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Κλωστοϋφαντουργίας-Ιματισμού-Δέρματος Ελλάδας

Δήμος Κουμπούρης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Συνταξιούχων Ελλάδας ΙΚΑ & Επικουρικών Ταμείων Μισθωτών

Γιώργος Αδαμίδης, Πρόεδρος ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ

Ηλίας Κόρλος, πρόεδρος ΟΜΕ ΕΥΔΑΠ

Δημήτρης Καραγιάννης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Μεταλλωρύχων Ελλάδας

Θανάσης Βομπίρης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλίας

Σπύρος Κοτοπούλης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας

Σπύρος Μαρίνης, μέλος της ΕΕ ΑΔΕΔΥ

Αλέκος Αρβανιτίδης, μέλος ΕΕ ΑΔΕΔΥ

Γιώργος Πέρρος, μέλος της ΕΕ της ΓΣΕΕ

Νίκος Μαυροκέφαλος, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ

Γκώγκος Θανάσης, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ

Βάλσαμος Συρίγος, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ

Παπαγεωργίου Νίκος, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ

Νίκος Φωτόπουλος, μέλος ΕΕ ΓΣΕΕ

Θέμης Αμπλάς, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Μεταφορών Ελλάδας

Στέφανος Μπασινάς, μέλος ΔΣ ΓΣΕΕ

Σταμάτης Πελάης, Πρόεδρος Συνδικάτου Εργαζομένων Επισιτισμού – Τουρισμού Κέρκυρας

Παναγιώτης Καλφαγιάννης, Πρόεδρος ΔΣ ΠΟΣΠΕΡΤ

Γιώργος Βώβος, μέλος ΔΣ ΠΟΣΠΕΡΤ

Έφη Χαλιού, Μελος ΕΓ ΟΤΟΕ και Πρόεδρος σωματείου Χρηματοπιστωτικού Ν. Αττικής

Αντώνης Καββαδίας, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΟΤΟΕ

Ήβα Καρυώτη, μέλος του Γεν Συμβουλίου ΟΤΟΕ και του ΔΣ ΣΕΤΑΠ

Γιώργος Κουφός, μέλος του Γεν Συμβουλίου ΟΤΟΕ

Διονύσης Γεωργούλης μέλος Γεν Συμβουλίου ΟΤΟΕ

Κώστας Σφακιανάκης Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων First Data

Νίκος Μπαμπανάς, Αντιπρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων First Data

Σοφία Καράμπαλη, Γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων First Data

Γεράσιμος Πολλάτος, Αναπλ. Γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων First Data

Ζωή Καρούση, μέλος ΔΣ Χρηματοπιστωτικού Ν Αττικής και Ταμίας Σωματείου Εργαζομένων First Data

Δήμητρα Ψαριανού, Αναπλ. Ταμίας Σωματείου Εργαζομένων First Data

Νίκος Μεσσαδος, Αντιπρόεδρος Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού

Ειρήνη Μπεκιαρη, Γραμματέας Κλαδικού Σωματείου Χρηματοπιστωτικού και Πρόεδρος Σωματείο εργαζομένων στη «Μέλλον»

Ευαγγελία Ρογκάκου, Αναπληρωτής γραμματέας Κλαδικού Σωματείου Χρηματοπιστωτικού

Θωμάς Στυλιάρας, Ταμίας Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού

Νίκος Αγογλωσσάκης, Μέλος ΔΣ Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού

Χριστιάννα Κολυβά, Μέλος ΔΣ Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού

Μαρία Βιντιαδη, Μέλος ΔΣ Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού

Ηλίας Λίγγρης, μέλος ΔΣ Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού

Μαρία Κουραχανη, Μέλος ΔΣ Κλαδικού Σωματείου χρηματοπιστωτικού και Γραμματέας σωματείου εργαζομένων στη » Μέλλον»

Μάρκος Δεσιπρης, Μέλος ΔΣ Σωματείου εργαζομένων στη «Μέλλον»

Μαρία Κτίστη, μέλος ΔΣ Σωματείου εργαζομένων στη «Μέλλον»

Γιώργος Μηλιώνης, δημοσιογράφος, μελος Δ.Σ. ΕΣΗΕΑ

Πάνος Ζάχαρης, σκιτσογράφος, μάλος Δ.Σ. ΠΟΕΣΥ

Θανάσης Βογιατζής, δημοσιογράφος, μέλος Γενικού Συμβουλίου ΠΟΕΣΥ

Στράτος Κουτσοβίλης, διοικητικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. ΕΠΗΕΑ

Βαγγέλης Γκιλάκης, διοικητικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. ΕΠΗΕΑ

Γιώργος Πρασούλας, διοικητικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. ΕΠΗΕΑ

Κώστας Πολύζος, τεχνικός τηλεόρασης, μέλος Δ.Σ. ΕΤΙΤΑ

Κατερίνα Καδδα, τεχνικός τηλεόρασης, μέλος Δ.Σ. ΕΤΙΤΑ

Μάνος Βασιλάρος, διοικητικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. ΠΟΕΠΤΥΜ

Γιώργος Διαμαντόπουλος, διοικητικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. ΠΟΕΠΤΥΜ

Δέσποινα Τσαφίτσα, μέλος Δ.Σ ΠΑΣΥΠΑΤΕΚΑΛ ΕΡΤ

Αβραμίδης Κώστας, Πρόεδρος Συλλόγου Εργαζόμενων ΤΕΕ

Ακριβός Βαγγέλης, Μουσικός

Αβραμίδης Κώστας, Πρόεδρος Συλλόγου Εργαζόμενων ΤΕΕ

Ακριβός Βαγγέλης, Μουσικός

Αμπελογιάννη Βάσω, Γραμματέας Συλλόγου Εργαζομένων ΓΝ & ΚΥ νομού Άρτας, γραμματέας ΝΤ Άρτας ΑΔΕΔΥ, μέλος ΓΣ ΑΔΕΔΥ, μέλος Κεντρικής Αντιπροσωπείας ΤΕΕ

Αρμενιάκου Μαρία, συνταξιούχος Δήμου Καλλιθέας

Ασημακόπουλος Ανδρέας, μέλος ΔΣ ΟΣΥΑΠΕ

Ασημινάρης Χρήστος, πρ. Πρόεδρος ΕΛΜΕ Χαλκιδικής

Αφεντουλίδης Τριαντάφυλλος, Πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων ΟΛΘ

Βαγενάς Χρήστος, Οργανωτικός Γραμματέας ΠΟΠΟΚΠ, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων πρ. ΟΑΕΕ

Βαλωμένου Γεωργία, Αρχιτέκτων Εκπαιδευτικός

Βασιλάκου Ελισάβετ, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός

Βασιλειάδης Αναστάσιος, Μέλος Αντιπροσωπείας ΤΕΕ

Βασιλείου Δημήτρης, Ξενοδοχοϋπάλληλος, Μέλος Γραμματείας ΜΕΤΑ

Γαϊτάνος Αλέκος, Εργαζόμενος στο Δήμο Χίου

Γαλάνη Σοφία, Μέλος ΔΣ ΕΛΜΕ Αργολίδας

Γαρμπής Μάρκος, Εκπαιδευτικός, ΕΛΜΕ Δυτικής Αττικής

Γεράκος Ηλίας, Μέλος ΔΣ Δ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης

Γεωργόπουλος Κώστας, Μουσικός, πρ. Πρόεδρος Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου, πρ. Αντιπρόεδρος ΠΟΘΑ

Γεωργούλης Διονύσης, Αντιπρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Πρ. Γενικής – Πειραιώς, Μέλος ΓΣ ΟΤΟΕ

Γιαννόπουλος Γιάννος, Μέλος Αντιπροσωπείας ΤΕΕ, Σύνεδρος ΕΚΑ

Γιαννούλια Κατερίνα, Μέλος ΔΣ ΠΟΓΕΔΥ, Αναπληρωματικό Μέλος ΕΕΔΑ

Γούλα Ελένη, ΕΛΜΕ Σάμου

Γρηγοριάδης Ιωάννης, ΕΛΜΕ ΚΟΖΑΝΗΣ, Αντιπρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Κοζάνης

Γρίμμας Μανώλης, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στον Πειραϊκό Φαρμακευτικό Συνεταιρισμό

Δαμιανός Βασίλης, συνταξιούχος συνδικαλιστής ΑΓΣΣΕ και ΔΕΗ

Δημότσιου Αγγέλα, Εργοθεραπεύτρια στο Κ.Κ.Π.Π. Θεσσαλίας

Διαμαντόπουλος Βαγγέλης, Πρόεδρος Τοπικής Οργάνωσης Καστοριάς ΠΕΤ-ΟΤΑ

Δράκου Αγγελική, Ιδιωτική Υπάλληλος

Έφη Καραβασίλη, Φιλόλογος

Ζαρκαδούλας Γιώργος, Μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Παίδων Αγλαΐα Κυριακού

Ζαρναβέλη Βασιλική, Λογοθεραπεύτρια

Ζερβουδάκης Αντώνης, Γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Λιμένα Ναυπλίου

Ζήβα Αδαμαντία, Φιλόλογος Ειδικής Αγωής

Ζιαζιάς Δημήτρης, Πρόεδρος Ένωσης Ιατρών Νομού Αχαΐας

Ζυγογιάννης Γιάννης, Μέλος ΕΛΜΕ Νότιας Αθήνας

Καλλίτσης Ευάγγελος, Διπλωματούχος Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ, Ηλεκτρονικός Μηχανικός Ασφάλειας Εναέριας Κυκλοφορίας Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας

Καλόγηρος Νίκος, Εκπαιδευτικός, Μέλος ΔΣ ΣΕΠΕ Καλλιθέας – Μοσχάτου

Καλομοίρης Γρηγόρης, Συντονιστής Γραμματείας του ΜΕΤΑ

Καράμπελας Ανδρέας, Πρόεδρος ΕΜΔΥΔΑΣ / Δυτικής Ελλάδας

Καρανάσου Ευθυμία, Φιλόλογος, Τακτικό Αιρετό Μέλος ΠΥΣΔΕ Φωκίδας, Ταμίας ΕΛΜΕ Φωκίδας

Κασάπης Γιώργος, Εκπαιδευτικός, ΕΛΜΕ Σερρών

Κασιμάτης Γαβριήλ, Εργαζόμενος ΕΡΤ

Κατσουρός Μαριος, Μέλος ΓΣ ΠΟΕ-ΟΤΑ

Κολιού Όλγα, Αιρετή στο ΑΠΥΣΔΕ Στερεάς

Κολλιάς Γιώργος, Ερευνητής ΙΝΕ ΓΣΕΕ

Κόνιαρης Χρήστος, Μέλος του ΓΣ ΠΟΕΔΗΝ, Μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΕΚΑ

Κοντογιαννοπούλου Γιάννα, Μέλος ΔΣ ΕΜΔΥΔΑΣ Αττικής

Κουρμουλάκης Γιάννης, Αν. Γραμματέας Σωματείου ΨΝΑ

Κούστας Κώστας, Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας

Κουτσοπούλου Έμμυ, Ψυχιάτρος, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΚΑΝΑ

Κουτσούκου Μαρία, ΕΛΜΕ ΗΛΕΙΑΣ, Αναπληρωματικό μέλος ΑΠΥΣΔΕ Δυτικής Ελλάδας

Κραβαρίτης Νίκος, Αν. Γραμματέας Σωματείου Αττικού Νοσοκομείου

Κρητικός Μάριος, Μέλος ΓΣ ΑΔΕΔΥ

Κυριακόπουλος Διονύσιος, Ιατρός Ακτινολόγος

Κωνσταντόπουλος Περικλής, Αντιπρόεδρος ΣΕΠΕ Δυτικής Αττικής «Κώστας Βάρναλης»

Λιάσκος Στέφανος, ΕΛΜΕ Μεσσηνίας

Λίπκοβιτς Μαίρη, Εκπαιδευτικός

Λυμπέρης Κώστας Μέλος ΔΣ Συλλόγου Επιστημονικού Προσωπικού ΕΥΔΑΠ

Μαγειρίας Γιώργος, ΕΛΜΕ Νότιας Αθήνας

Μαματζάκης Βαγγέλης, Μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου Κρήτης.

Μανουσάκης Γιώργος, Προέδρος του Συλλόγου Νοσηλευτών Ν. Λασιθίου

Μάντης Κωνσταντίνος, δημοτικός υπάλληλος στο Δήμο Καλλιθέας

Μερσινιάς Αλέξανδρος, Μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Εργαζομένων ΕΥΔΑΠ

Μήτσας Βασίλειος, Εκπαιδευτικός

Μούζιος Παναγιώτης, Συνταξιούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μπαστέας Πέτρος, Μέλος ΔΣ Πολιτιστικου Κέντρου Εργαζομένων ΕΥΔΑΠ

Μπίλιας Γιάννης, Μέλος ΔΣ Πανελλήνιου Κτηνιατρικού Συλλόγου

Μποσινάκος Νίκος, Υπάλληλος Υπ. Εργασίας, Μέλος Συλλογικότητας Αντί-Λογος, Μέλος Γραμματείας ΜΕΤΑ

Μπούκη Ελένη, Αρχιτέκτων, Μέλος Διοικούσας Επιτροπής ΤΕΕ

Μπουμπούλης Άγγελος, Αιρετός ΠΥΣΔΕ Ν. Αχαΐας

Νίκα Χαρά, Πρόεδρος ΕΛΜΕ Ευβοίας, Μέλος ΝΤ Εύβοιας ΑΔΕΔΥ, Αναπληρωματικό Αιρετό Μέλος ΑΠΥΣΔΕ Στερεάς Ελλάδας

Ορταντζόγλου Γιώργος, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων Δήμου Ν. Φιλαδέλφειας – Ν. Χαλκηδόνας

Παζάλος Γιώργος, Πρόεδρος ΣΕΠΕ «η Αθηνά»

Παναγιωτακόπουλος Δημήτρης, Μέλος ΔΣ ΣΕΠΕ Δυτικής Αττικής «Κώστας Βάρναλης»

Παναρέτου Λευτέρης Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου ΕΛΠΙΣ

Παπαδοπούλου Σίσσυ, Β ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης

Παπαχρίστου Αναστασία, Μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζόμενων Δήμου Αλίμου

Πασχάλη Βιβή, Μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Ευαγγελισμού

Πετρόπουλος Δημήτρης, Πρόεδρος ΠΟ ΕΜΔΥΔΑΣ

Πιερρόπουλος Διονύσης, Δημοσιογράφος ΕΣΗΕΑ

Πολίτης Κωνσταντίνος, Εκπαιδευτικός, ΕΛΜΕ Κιλκίς

Πολιτοπούλου Γιώτα, Εκπαιδευτικός, Α’ ΕΛΜΕ Αιτωλ/νίας

Σγουρέα Χριστίνα, Βρεφονηπιοκόμος

Σέρμπος Θανάσης, Επόπτης Δημόσιας Υγείας στο ΨΝΑ «Δρομοκαΐτειο»

Σιάχος Χρήστος, Μέλος ΔΣ Α ΕΛΜΕ Αχαΐας

Σκαρτσίλας Σωτήρης, Μέλος ΔΣ ΣΕΠΕ «η Αθηνά»

Σκλαβάκη Φρόσω, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εφοριακών Αττικής και Κυκλάδων

Σουρούνης Ανδρέας, Πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Π.Ε. Αχαΐας, Μέλος ΔΣ ΠΟ ΕΜΔΥΔΑΣ

Σπυριδάκης Τίτος, Υπάλληλος Υπ. Εργασίας, Μέλος Συλλογικότητας Αντί-Λογος

Σταθά Παναγιώτα, Μέλος ΔΣ του Συλλόγου Διπλωματούχων Μηχανικών Ομίλου ΔΕΗ- ΑΔΜΗΕ

Σταθοπούλου Δώρα, δημόσιος υπάλληλος, Μέλος Εργατικής Συλλογικότητας στο υπ. Εργασίας, Αντί-λογος

Σταυριανός Αντώνης, Υποψήφιος Διδάκτωρ ΕΚΠΑ, Δάσκαλος

Σωτηρόπουλος Άκης, Αιρετός ΠΥΣΔΕ Αν. Αττικής, Μέλος ΓΣ ΑΔΕΔΥ

Τζανίνη Στέλλα, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Αγίας Παρασκευής (ΣΕΔΑΠ)

Τριανταφυλλόπουλος Γιώργος, Γραμματέας Ν.Τ. Ροδόπης ΑΔΕΔΥ, Αντιπρόεδρος Ενιαίου Συλλόγου Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αν. Μακεδονίας & Θράκης

Τσαγκαράκης Μανόλης, Μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου Κρήτης και Μέλος ΟΜΕ-ΕΛΤΑ

Τσιακήρης Ευάγγελος, Μέλος ΔΣ ΠΟΣΠΕΡΤ

Τσιάμης Απόστολος, Μέλος Δ.Σ. Πανελλήνιας Ένωσης Γεωπόνων Δημοσίων Υπαλλήλων, Αντιπρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Περιφερειακής Ενότητας Φωκίδας

Τσιαπής Δημήτρης, Αντιπρόεδρος ΠΟΙΕΦΣΕΚ

Τσοχατζής Στέλιος, Αντιπρόεδρος Ένωσης Ιατρών Νομού Αχαΐας

Φιλιππίδου Σοφία, Αντιπρόεδρος ΕΛΜΕ Καβάλας

Φρυδάς Δημήτρης, ΕΛΜΕ Νότιας Αθήνας

Φύλλη Γεωργιάδου, μέλος Σωματείου Εργαζομένων Εθνικής Λυρικής Σκηνής

Χαρίσης Γιώργος, Μέλος ΓΣ ΑΔΕΔΥ

Χατζηλάμπρου Βασίλης, Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας

Χινής Θεόδωρος, Ηλεκτρονικός Μηχανικός ΤΕ, Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Χιωτέλης Άρης, Εκπαιδευτικός

Χιώτη Βάσια, Εκπαιδευτικός

Χουδαλάκη Κατερίνα, Μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών

Χρήστου Γιώργης, Δημοσιογράφος ΕΣΗΕΑ, ErgasiaΝΕΤ.gr

Χριστοδούλου Πάνος, Ειδικευόμενος Ιατρικής Βιοπαθολογίας/Εργαστηριακής Ιατρικής, MSc Διοίκησης Μονάδων Υγείας, μέλος Σωματειου Εργαζόμενων Νοσοκομείου Χατζηκωστα, ΕΙΝΗ και Ιατρικού Συλλόγου Ιωαννίνων

Ψαρομήλιγκος Αρτέμης, Δημοσιογράφος

Ελένη Γερασιμίδου, ηθοποιός

Αντώνης Ξένος, ηθοποιός

Αγγελική Ξένου, ηθοποιός

Κώστας Καζάκος, ηθοποιός

Τζένη Κόλλια, ηθοποιός-θεατρολόγος

Νίκος Διαμαντής, σκηνοθέτης

Έρη Ρίτσου, λογοτέχνιδα

Αλέξανδρος Παπακωνσταντίνου, ζωγράφος

Γιώργος Κιμούλης, ηθοποιός,

Γιάννης Στάνκογλου, ηθοποιός

Διονύσης Τσακνής, συνθέτης, στιχουργός

Νατάσσα Μποφίλιου, ερμηνεύτρια

Νίκος Μποφίλιος, ερμηνευτής

Πάνος Μπούσαλης, τραγουδοποιός

Κώστας Παρίσσης, μουσικός

Πέρης Μιχαηλίδης, ηθοποιός

Μανώλης Ανδρουλιδάκης, συνθέτης

Δημήτρης Λέντζος, στιχουργός

Γιώργος Κεντρωτής, καθηγητής Θεωρίας και Πράξης της Μετάφρασης, Ιόνιο Πανεπιστήμιο

Άγης Πετάλας, δικηγόρος – λογοτέχνης

Βασίλης Γισδάκης, ερμηνευτής

Μιχάλης Τρανουδάκης, συνθέτης

Σταυρούλα Μανωλοπούλου, ερμηνεύτρια

Τάσος Γκρους, συνθέτης

Άννα Λάζου, επίκουρη καθηγήτρια Φιλοσοφίας, ΕΚΠΑ

Εύα Μελά, εικαστικός, Πρόεδρος ΕΕΤΕ

Μπάμπης Δαραδήμος, εικαστικός, Πρόεδρος ΟΣΔΕΕΤΕ

Γιώργος Βαρελάς, εικαστικός, εκπρόσωπος του ΕΕΤΕ στο ΔΣ του ΕΜΣΤ

Βασίλης Παρασκευόπουλος, Πρόεδρος Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου

Κώστας Σταυρόπουλος, Γραμματέας Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου

Έντρι Νέζα, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στο Θέαμα Ακρόαμα

Κώστας Σταματόπουλος, σκηνοθέτης μέλος ΔΣ Εταιρίας Ελλήνων Σκηνοθετών

Λεωνίδας Βαρδαρός, ηθοποιός, σκηνοθέτης, μέλος ΔΣ Εταιρίας Ελλήνων Σκηνοθετών

Κώστας Βάκκας, σκηνοθέτης

Λίλα Καφαντάρη, ηθοποιός

Σταύρος Τσακίρης, σκηνοθέτης

Ηλιάνα Μαυρομάτη, ηθοποιός

Βασίλης Ζουμπουρλής, Διευθυντής Ερευνών Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών Πρόεδρος Συλλόγου Προσωπικού

Χρονοπούλου Ευαγγελία, Επίκουρος Καθηγήτρια Τμήμα Βιοτεχνολογίας Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Νίκος Παπαλεξίου, Επίκουρος Καθηγητής, Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Διδακτικού & Ερευνητικού Προσωπικού

Μιχάλης Βραχόπουλος, Καθηγητής, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Γιάννης Κουτσούμπης, Αναπληρωτής Καθηγητής, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Αφροδίτη Κτενά, Καθηγήτρια, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Χάρης Λαμπρόπουλος, Καθηγητής, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Χρήστος Μανασής, Καθηγητής, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Χαράλαμπος Τσίτουρας, Καθηγητής, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Μαρία Παραλίκα, Συνταξιούχος Καθηγήτρια Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Ευάγγελος Β Χριστοφόρου, Καθηγητής Εθνικού Μετσόβειου Πολυτέχνειου, ΔΣ Συλλόγου Διδασκόντων Εθνικού Μετσοβειο Πολυτεχνείου- Διευθυντής, Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Αισθητηρίων

Ενέα Μέλε, Υποψήφιος Διδάκτορας, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τατιάνα Δαματοπούλου Υποψήφιος Διδάκτορας Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τιτίκα Δημητρούλια, Καθηγήτρια Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Κριτικός Λογοτεχνίας

Ιωάννης Ράμπιας, Καθηγητής Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Γιώργος Τριμπέρης, Ομότιμος Καθηγητής Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Σπύρος Τζόκας, Πανεπιστημιακός-συγγραφέας

Δημήτρης Κοιλάκος, Διδάσκων Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής

Παναγιώτης Κατηφές – Πρόεδρος ΑΣΓΜΕ (Ανώτατη Συνομοσπονδία Γονέων Μαθητών Ελλάδας)

Δημήτρης Λάμπρου – Αντιπρόεδρος ΑΣΓΜΕ

Θανάσης Κοκόνας Αντιπρόεδρος ΑΣΓΜΕ, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων Κεντρικής Μακεδονίας

Κατερίνα Παπαλυμπέρη, Οργανωτική Γραμματέας ΑΣΓΜΕ

Βαγγέλης Φιλέρης, Ταμίας ΑΣΓΜΕ

Στέλλα Βαλαβάνη, μέλος ΔΣ ΑΣΓΜΕ, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων Αττικής

Τζένη Μπιτσάκη, μέλος ΔΣ ΑΣΓΜΕ, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων Κρήτης

Αλέξανδρος Βανακάρας, μέλος δΔΣΑΣΓΜΕ

Στέλιος Μπούσουλας – μέλος ΔΣ ΑΣΓΜΕ

Νίκος Καλιακάτσος – μέλος ΔΣ ΑΣΓΜΕ

Εύα Βλισίδου, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης

Άσπα Μανδηλαρά, τ. Αντιπρόεδρος ΟΓΕ, χήρα Μανδηλαρά Νικηφόρου

Βίκυ Αράπη, πρώην βουλευτής, ΔΣ ΟΓΕ

Ανθή Γουρουντή, μουσικός

Μαρία Φυλανταράκη, Γραμματέας ΟΓΕ

Χριστίνα Σκαλούμπακα, Πρόεδρος ΟΓΕ

Μικαέλα Δανά, ηθοποιός

Μάκης Παπαδημητρίου, ηθοποιός

Φίλιππος Σοφιανός, ηθοποιός

Γεωργία Παλαιολόγου, γιατρός

Μιχάλης Γκαρτζόπουλος, εκπαιδευτικός μουσικός

Δημήτρης Μαραγκούλας, Μουσικοκριτικός

Αγάθη Κωστήρη, εκπαιδευτικός μουσικός

Κάλλια Παπαθεοδώρου, εικαστικός

Παντελής Τάτσης, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συντ/χωνΠ.Ο.Σ.ΟΑΕΕ

Θανάσης Καλαμπαλίκης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αττικής

Δημήτρης Φλώκος, Προέδρος πανελλήνιας Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Κατεργασίας Ξύλου

Σάββας Κυριακίδης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Βιοτεχνών Υποδηματοποιών Ελλάδος

Πασχάλης Τσαρούχας, ηθοποιός

Νίκος Αγγελίδης, δημοσιογράφος

Ιοκάστη Αλειφεροπούλου, δημοσιογράφος

Αντώνης Αναστασόπουλος, δημοσιογράφος

Κάτια Αντωνιάδη, δημοσιογράφος

Αντώνης Γκιόκας, δημοσιογράφος

Βάσω Δελημήτρου, δημοσιογράφος

Σεμίνα Διγενή, δημοσιογράφος

Πάνος Ζάχαρης, δημοσιογράφος

Δημήτρης Καπετανόπουλος, δημοσιογράφος

Γιάννης Καραλής, δημοσιογράφος

Κώστας Κετσιετζής, δημοσιογράφος

Αγλαΐα Κυρίτση, δημοσιογράφος

Χρήστος Κωστόπουλος, δημοσιογράφος

Μιχάλης Λεάνης, δημοσιογράφος

Δημήτρης Μανιάτης, δημοσιογράφος

Γιώργος Μηλιώνης, δημοσιογράφος

Στέλιος Μπαμιατζής, δημοσιογράφος

Δέσποινα Μπαρδάκου, δημοσιογράφος

Ξένια Μπάρκα , δημοσιογράφος

Παναγιώτα Μπίτσικα, δημοσιογράφος

Σωτήρης Μπολάκης, δημοσιογράφος

Γιάννης Μύττης,δημοσιογράφος

Νόρα Ράλλη, δημοσιογράφος

Αντώνης Ρηγόπουλος, δημοσιογράφος

Κατερίνα Ροββά, δημοσιογράφος

Χρύσα Ρουμελιώτη, δημοσιογράφος

Γιώργος Σκίντσας, δημοσιογράφος

Βασίλης Σκουρής, δημοσιογράφος

Κώστας Τσίλης, δημοσιογράφος

Βούλα Τσιβόλα, δημοσιογράφος

Κυριάκος Ρόκκος, γλύπτης Ομότιμος Καθηγητής ΤΕΙ

Ντίνα Κώτσιου, χαράκτρια, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Χαρακτικής στην Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών

Μάρθα Κορίτσογλου, ζωγράφος, μέλος του ΔΣ του ΕΕΤΕ

Αριστείδης Πατσόγου, γλύπτης, Έφορος Γλυπτικής, Ταμίας του ΔΣ του ΕΕΤΕ

Βασίλης Χαλικιάς, Αγιογράφος, Αντιπρόεδρος του ΔΣ του ΕΕΤΕ

Αλεξάνδρα Πατσόγλου, εικαστικός

Ανδρουτσάκης Στάθης, ζωγράφος, Έφορος Ζωγραφικής, μέλος του ΔΣ του ΕΕΤΕ

Αντώνης Μυρωδιάς, γλύπτης

Ρόθος Κώστας, γλύπτης, ομότιμος καθηγητής ΤΕΙ

Χρήστος Ηλ. Κολοβός, αρχιμουσικός

Βιολέτα Ίκαρη, ερμηνεύτρια

Κλεοπάτρα Χοροζιδη, Πρόεδρος συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Λάζαρος Μιχαηλίδης, Αντιπρόεδρος συλλόγου εργαζομένων Δήμου Θεσσαλονίκης

Γιάννης Καλλιφατιδης, Μέλος ΔΣ συλλόγου εργαζομένων Δήμου Καλαμαριάς

Γιώργος Τσαγγαρης, Γραμματέας συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Βίκυ Καζαντζιδου, εργαζόμενη στον δήμο Ευόσμου μέλος ΔΣ συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Σουλτάνα Παπαδοπούλου, εργαζόμενη στο δήμο Πυλαίας Χορτιάτη, μέλος ΔΣ σύλλογου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Ελλάδα Κελεσίδου, εργαζόμενη στο δήμο Θεσσαλονίκης

Στέλιος Χονδρουδης, εργαζόμενος στο δήμο Θέρμης, αντιπρόεδρος του συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Βασίλης Μπαρτζας, εργαζόμενος στο δήμο Θερμαϊκού, μέλος ΔΣ συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Ρούλα Δελημπανιδου, εργαζόμενη στο δήμο Δέλτα, μέλος του ΔΣ του συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Τάσος Βασιλακάκης, εργαζόμενος στο δήμο Κιλκίς, μέλος του ΔΣ του συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Κιλκίς

Θοδωρής Αθανασιάδης, εργαζόμενος δήμου Κιλκίς, μέλος ΔΣ του συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Κιλκίς

Μαργαρίτα Ιγγλέση, εργαζόμενη στο δήμο Πυλαίας Χορτιάτη, μέλος ΔΣ συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Δέσποινα Tοσουνίδου, Γιατρός, Ακτινοδιαγνώστρια, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Ασκληπιείο Βούλας, μέλος Ε.Γ. ΟΕΝΓΕ

Παναγιώτης Παπανικολάου, διευθυντής νευροχειρουργικής του Γενικού Κρατικού Νοσοκομείου Νίκαιας, Γραμματέας ΟΕΝΓΕ

Σοφία Παππά, Γιατρός, Παθολογοανατόμος Γ.Κ.Ν. Γεννηματάς μέλος Ε.Γ. της Ο.Ε.Ν.Γ.Ε.

Ράνια Mπέτση, Γιατρός, Ενδοκρινολόγος Μέλος Δ.Σ. Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Ηρακλείου

Αλέκος Βανακάρας, Καθηγητής Παν. Πατρών, Μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Διδακτικού & Ερευνητικού Προσωπικού

Λευτέρης Μαμάτας, Επίκουρος ΚαθητητήςΠΑΜΑΚ, Μέλος Διοικούσας Επιτροπής Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Διδακτικού & Ερευνητικού Προσωπικού

Μιχάλης Μιχαήλ, ανθυποπυραγόςε.α.

Γιάννης Ντουνιάδακης, υποναύαρχος ε.α. Π.Ν.

Γιώργος Παλιούρας, υποστράτηγος ΕΛ.ΑΣ. ε.α.

Γιάννης Αγγέλου, συνταγματάρχης ε.α.

Τριαντάφυλλος Φωτιάδης, αντιπλοίαρχος ε.α. Π.Ν.

Νίκος Καρπής, αντιπλοίαρχος ε.α. Λ.Σ.

Αδάμ Εύα, δικηγόρος

Αλαμάνου Αλεξάνδρα, δικηγόρος

Αντανασιώτης Αντώνης, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Αθήνας, συνήγορος πολιτικής αγωγής των κομμουνιστικών και συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ στην δίκη της Χρυσής Αυγής

Αρβανίτης Αλέξανδρος, δικηγόρος

Αρχιμανδρίτης Βασίλης, δικηγόρος

Βενέρη Λυδία, δικηγόρος

Βερίγου Μαρία, δικηγόρος

Βηλαράς Γιώργος, δικηγόρος

Βίτσας Κώστας, δικηγόρος

Βρέζα Χρυσάνθη, δικηγόρος

Βρεττός Άγγελος, συνήγορος πολιτικής αγωγής των κομμουνιστικών και συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ στην δίκη της Χρυσής Αυγής

Γαλιατσάτος Κώστας, δικαστικός επιμελητής

Γεράκη Κατερίνα, δικηγόρος

Γεράκης Ηλίας, δικηγόρος

Γερογιάννης Κώστας, δικηγόρος

Γεωργίου Θωμάς, δικηγόρος

Γιακουμέλου Δήμητρα, δικηγόρος

Δάλλας Παναγιώτης, συμβολαιογράφος

Δημητρέλλος Κώστας, δικηγόρος

Διονυσόπουλος Βασίλης, πρόεδρος του Σωματείου Μισθωτών Δικηγόρων Αττικής

Εμμανουηλίδης Θοδωρής, δικηγόρος

Ζαφειρίου Ελένη, συνταξιούχος δικηγόρος

Ζαχάκος Ηλίας, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Δικαστικών Επιμελητών Ελλάδας

Ζήσης Κώστας, δικαστικός επιμελητής

Ζήσης Νίκος, δικαστικός επιμελητής

Ηλιοπούλου Σοφία, δικηγόρος

Θεοδωρόπουλος Θεόδωρος, συνήγορος πολιτικής αγωγής των κομμουνιστικών και συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ στην δίκη της Χρυσής Αυγής

Καραγιαννίδου – Μιχαηλίδου Μαρία, δικηγόρος

Καρυδάς Κυριάκος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Πειραιά

Κατρή Εύα, δικηγόρος

Κιούλος Χρήστος, δικηγόρος

Κίτσου Σταυρούλα, δικηγόρος

Κονταξόγλου Κώστας, δικηγόρος

Κοντέας Αντρέας, δικηγόρος

Κοντογιάννης Γιάννης, δικηγόρος

Κοντοές Χρήστος, δικηγόρος

Κόντος Αποστόλης, δικηγόρος

Κουλουρούδης Γιάννης, δικηγόρος

Κουλουρούδης Παναγιώτης, δικηγόρος

Κουλουρούδης Στρατής, δικηγόρος

Κουνουγιέρη Γιώτα, δικηγόρος

Κρεμαστάς Χρήστος, δικηγόρος

Κωνσταντέλλου Βασιλική, δικηγόρος

Κωνσταντινίδης Νίκος, δικηγόρος

Λυκίδης Κώστας, δικηγόρος

Μακρή Μαρία, δικηγόρος

Μαλαγάρη Σταυρούλα, συμβολαιογράφος

Μαλαγάρης Μάνος, συνήγορος πολιτικής αγωγής των κομμουνιστικών και συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ στην δίκη της Χρυσής Αυγής

Μάλλιου Ελένη, δικηγόρος

Μαμματάς Ζαχαρίας, δικηγόρος

Μανουδάκης Γιώργος, δικηγόρος

Μαργαριτίνη Ειρήνη, δικηγόρος

Μαρκατσέλλη Χαρά, δικηγόρος

Μαρούλη Χαρά, δικηγόρος

Μαστρογεωργοπούλου Μαρία, δικηγόρος

Μίληση Ευφροσύνη, δικηγόρος

Μιχαηλίδης Χρήστος, δικηγόρος

Μιχαλοπούλου Σοφία, δικηγόρος

Μίχας Αλέξανδρος, δικηγόρος

Μούσης Τρύφωνας, δικηγόρος

Μπίρδας Λάμπρος, δικηγόρος

Νάκης Γιάννης, δικηγόρος

Ξαγοράρης Γιώργος, δικαστικός επιμελητής

Παδημητρίου Δημήτρης, δικηγόρος

Παναγόπουλος Συμεών, δικηγόρος

Παπαδημητρίου Γιώργος, δικηγόρος

Παπανικολάου Παναγιώτης, δικηγόρος

Προυσανίδης Ανέστης, δικηγόρος

Προυσανίδης Ιορδάνης, δικηγόρος

Σαπουντζάκης Τάκης, συνήγορος πολιτικής αγωγής των κομμουνιστικών και συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ στην δίκη της Χρυσής Αυγής

ΣκαλούμπακαΟλίνα, δικηγόρος

Σκούρας Χρήστος, δικηγόρος

Στρατής Χάρης, συνήγορος πολιτικής αγωγής των κομμουνιστικών και συνδικαλιστών του ΠΑΜΕ στην δίκη της Χρυσής Αυγής

Τερζίδης Βασίλης, δικηγόρος

Τσάκωνα Ζωή, δικηγόρος

Τσαλαβούτα Τριανταφυλλιά, δικηγόρος

Τσαμούρη Στέφη, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Δικαστικών Επιμελητών Αθήνας

Τσαουρδάς Αντρέας, δικηγόρος

Τσερκέζογλου Κατερίνα, δικηγόρος

Τσιαδήμας Γιάννης, δικηγόρος

Τσιφτσής Άγγελος, δικηγόρος

Τσότρα Ιωάννα – Μαρία, δικηγόρος

Φλέσσα Νικολέττα, δικηγόρος

Φραντζεσκάκης Μανώλης, δικηγόρος

Χαρανάς Κώστας, δικηγόρος

Χαραυγής Παυσανίας, δικηγόρος

Γκομώλη Αγαθή, ψυχολόγος

Δημήτρης Ζιαζιάς, Πρόεδρος Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Αχαΐας

Ένωση Γιατρών ΕΣΥ Νομού Ηρακλείου (ΕΓΕΣΥΝΗ)

Κωστάκης Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ-Χειρουργός, πρόεδρος ΕΓΕΣΥΝΗ

Δημήτρης Παχατουρτίδης, Διευθυντής Νευροχειρουργικής Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ιωαννίνων

Κωνσταντίνος Λειβαδάς, Διευθυντής Ουρολόγος Σισμανόγλειου

Κατρινάκης Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ-Αιματολόγος, μέλος ΔΣ ΕΓΕΣΥΝΗ

Κοκκινάκη Μαρία, Διευθύντρια ΕΣΥ Ακτινοδιαγνωστικής, γραμματέας ΕΓΕΣΥΝΗ

Μπέτση Γρηγορία, Επιμελήτρια Β ΕΣΥ-Ενδοκρινολόγος, αντιπρόεδρος ΕΓΕΣΥΝΗ

Γιώργος Ανδριώτης, Γραμματέας Συνδικάτου Ξ/Υ και Εργαζομένων Επισιτισμού – Τουρισμού Κέρκυρας

Ρεγγίνα Αντωνέλλου, Πρόεδρος του Συλλόγου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Κορινθίας.

Σταύρος Αρεστης, μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΠ.

Βασίλης Βάσσιος, Πρόεδρος του Συνδικάτου Γάλα – Τρόφιμα – Ποτά Αρτας – Πρέβεζας και μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Γεράσιμος Βερροιώτης, Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Λευκάδας – Βόνιτσας.

Αποστόλης Γαρμπής, Πρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου ΦΑΓΕ.

Ρουμπίνη Γεωργιοπούλου, Μέλος ΔΣ Σωματείου Κομμωτών Κέρκυρας.

Μάνθος Γισδάκης, Πρόεδρος του Σωματείου Βιβλιοχαρτοπωλών Κέρκυρας.

Αγγελική Γιώτη, Πρόεδρος του Σωματείου Λογιστών και βοηθών λογιστών Αρτας.

Ντίνα Γκογκάκη, Πρόεδρος Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας.

Νίκος Γκότσης, Πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηλείας – δημοτικός σύμβουλος Ανδρίτσαινας Κρεστένων.

Κωνσταντίνος Δαφνομίλης, μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΠ.

Κατερίνα Δημάκη, πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου Εύβοιας.

Δημήτρης Δήμας, Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου.

Κατερίνα Δρακονταειδή, ιδιωτική υπάλληλος.

Γεώργιος Εμμανουηλίδης, Πρόεδρος ΔΣ Σωματείου Διανομέων – Ντελίβερι Ν. Χανίων.

Ευάγγελος Μπακας, Μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας, Εργαζόμενος στην Καπνοβιομηχανία «Καρέλια».

Δημήτρης Ζώντος, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Μετάλλου Εύβοιας.

Γιώργος Ηλιόπουλος, Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων. Νίκος Θεοφύλακτος, Πρόεδρος Συνδέσμου Εργατοτεχνιτών Οικοδόμων Κέρκυρας.

Σπύρος Κανταρέλης, Πρόεδρος Κερκυραϊκού Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων.

Σπυρίδων Καουρης, Αντιπρόεδρος Οικοδόμων Ν. Πρέβεζας.

Χαράλαμπος Καρακίτσος, Μέλος του ΔΣ Σωματείου Μηχανικών Αυτοκινήτων Ν. Χανίων και μέλος του ΔΣ ΟΕΒΕΝΧ.

Ειρήνη Καραμήτρου, μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΠ.

Γιάννης Καρανικόλας, Πρόεδρος Συνδικάτου Κλωστοϋφαντουργίας – Ιματισμού – Δέρματος Ν. Αττικής.

Κωνσταντίνα Κατσαβαρου, Μέλος Ι/Υ Ν. Πρέβεζας.

Νατάσσα Κίλιμπα, Αναπ. γραμματέας Συνδικάτου Μετάλλου Εύβοιας.

Θανάσης Κολιζέρας, πρόεδρος Συνδικάτου Γάλακτος – Τροφίμων – Ποτών Αργολίδας και μέλος της Διοίκησης της Ομοσπονδίας Γάλακτος – Τροφίμων – Ποτών.

Ευγενία Κολυβα, Πρόεδρος Συνδέσμου Συνεταιριστικών Υπαλλήλων Λευκάδας.

Χρήστος Κοντάρας, μέλος ΕΕ ΔΣ Συνδικάτου Μετάλλου Εύβοιας.

Νώντας Κοντοπριας, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στα Ξενοδοχεία, Εστιατόρια & Συναφή Επαγγέλματα Λευκάδας – Βόνιτσας.

Στράτος Κουρτζανίδης, πρόεδρος ΣΕΤΗΠ. Ειρήνη Κυριαζή,Γραμματέας Ι/Υ Ν. Πρέβεζας.

Παναγιώτης Κυρτσιάς, Πρόεδρος του Σωματείου Εργατ/λων Πτηνοτροφικού Συνεταιρισμού Αρτας και γενικός γραμματέας του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Παναγιώτης Κώτσης, Μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Διονύσης Κωφός, Ταμίας ΣΕΤΗΠ.

Γιάννης Λασθιωτάκης, Γραμματέας Συνδέσμου Εργατοτεχνιτών Οικοδόμων Κέρκυρας.

Βασιλική Λεμονή Σκαρπαλετζου, Αναπλ. γεν. γραμματέας ΣΕΤΗΠ.

Λεωνίδας Λεοντάρης, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στην Αρχαιολογία Αρτας.

Στάθης Λουκάκης, Πρόεδρος του Συνδικάτου Οικοδόμων Ρεθύμνου και μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ρεθύμνου.

Δημήτρης Λύκας,Πρόεδρος του Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Αρτας και μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Αθανάσιος Μαντούσης,Πρόεδρος Σωματείου Οδηγών Ν. Πρέβεζας.

Χάρης Μάστορας, Μέλος ΔΣ του Συλλόγου Επαγγελματιών Λογιστών Κέρκυρας.

Χρήστος Ματαράγκας,Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στην Ενέργεια Νομών Αττικής – Βοιωτίας – Ευβοίας – Κορινθίας.

Αθηνά Μαυροκέφαλου, Ταμίας Ι/Υ Ν. Πρέβεζας.

Παναγιώτης Μιχαηλίδης, Πρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου «Μπέρινγκερ».

Διονύσιος Μπαλαδήμας, Πρόεδρος Οικοδόμων Ν. Πρέβεζας,

Μιχάλης Μπέλλας, γραμματέας ΣΕΤΗΠ. Λίζα Μπόντη, Γραμματέας Κερκυραϊκού Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων.

Γιώργος Ντοκομές, Μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Γιώργος Ντουντούμης, Πρόεδρος Ενωσης Οικοδόμων Αιτωλοακαρνανίας.

Δημήτριος Ντούσης, Μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Νίκος Ξουράφης,Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Πειραιά.

Πελαγία Ουζούνη,Αντιπρόεδρος ΣΕΤΗΠ.

Βασίλης Παπαγεωργίου, Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Επαγγελματιών Λογιστών Κέρκυρας.

Γιώργος Παπαδιώτης, Πρόεδρος του Σωματείου Επαγγελματιών Οδηγών Αρτας. Βασίλης Παρασκευόπουλος, Πρόεδρος Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου.

Αλέκος Περράκης, Πρόεδρος Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής νομού Αττικής. Γιάννης Πιέρρης, Μέλος ΔΣ του Συλλόγου Επαγγελματιών Λογιστών Κέρκυρας. Σωτήρης Πουλικόγιαννης, Πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου Αττικής. Γεώργιος Πουμπης, Πρόεδρος Ι/Υ Ν. Πρέβεζας.

Σπύρος Ραρής, Πρόεδρος του Σωματείου Φορτηγών ΔΧ Κέρκυρας. Ιωάννης Σιωζης, Αντιπρόεδρος Ι/Υ Ν. Πρέβεζας.

ΛαμπρίναΣκορίλα,Πρόεδρος του Σωματείου Επισιτισμού Αρτας και μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Παναγιώτης Σπηλιώτης, Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων «Μουρίκη ΑΕ» και μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Κορίνθου.

Στάθης Σταθουλόπουλος,Πρόεδρος Συνδικάτου Φαρμάκου, Καλλυντικού και συναφών επαγγελμάτων Ν. Αττικής – Πειραιά και Νήσων.

Γιώργος Στεφανάκης, Πρόεδρος Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Επισιτισμού – Τουρισμού – Ξενοδοχείων Αττικής.

Θεόφιλος Στεφανίδης, μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΠ.

Γιάννης Σχοινάς, Πρόεδρος Κλαδικού Συνδικάτου Γάλακτος, Τροφίμων, Ποτών Αττικής και Πρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου «Tasty».

Νίκος Τζώρτζης,Πρόεδρος Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων ΑΕ και Γραφείων Αθήνας.

Πέτρος Τσαπραλής, πρώην Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας. Κωνσταντίνος Τσιατούρας, Ιδιωτικός υπάλληλος.

Κώστας Τσιάφης, Πρόεδρος του Σωματείου Βοηθών Φαρμακείων και ΦαρμακοϋπαλλήλωνΑρτας.

Λαμπρινή Τσιμπλοκούκου, Μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Θανάσης Φωτόπουλος,Πρόεδρος Κλαδικού Συνδικάτου Τύπου και Χάρτου Αττικής.

Παναγιώτης Χαϊνάς, Πρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου «ΕΒΓΑ».

Μανώλης Χαλεπης, Πρόεδρος Συλλόγου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λευκάδας – Βόνιτσας.

Ιάκωβος Χαραλάμπους,ιδιωτικός υπάλληλος.

Βαγγέλης Χήρας, Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Αρτας, Α’ Αντιπρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Βάντα Αγάκου, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής. Αθανάσιος Αθανασόπουλος, Πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Μεσσηνίας.

Παναγιώτα Αλεξοπούλου, Εργαζόμενη στη ΔΕΥΑ Καλαμάτας.

Γιάννης Ανδρεαδέλλης, Μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Μαρία Αραβαντινού, Δημοτικός υπάλληλος.

Γιώργος Βασιλειάδης, Προϊστάμενος στον ΕΦΚΑ (ΟΑΕΕ), επικεφαλής του ψηφοδελτίου «ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» για τις εκλογές του Υπηρεσιακού Συμβουλίου.

Νότα Βασιλοπούλου,Πρόεδρος Πανελλήνιου Συλλόγου Εργαζομένων ΟΓΑ (ΟΠΕΚΑ – ΕΦΚΑ Αγροτών).

Μαργαρίτα Γεωργιάδου, Γενική γραμματέας ΔΣ ΟΣΕΑΔΕ (Ομοσπονδία Συλλόγων Εργαζομένων Αποκεντρωμένων Διοικήσεων Ελλάδας).

Ολγα Γιαννακιτσίδου, Γραμματέας Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Αχαΐας.

Πολυξένη Γκιούρη, Διοικητικός υπάλληλος ΕΛΤΑ. Βαγγέλης Γκουδινάκης, Επόπτης Δημόσιας Υγείας Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΔΕ ΤοΤ Θεσσαλονίκης Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Σωτήρης Δοξακίδης, Μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Αλέξης Δρόσος, Ταμίας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Αποκεντρωμένων Διοικήσεων Ελλάδας (ΟΣΕΑΔΕ) και Πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αττικής.

Αλκης Ζαβερδινός, Μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Θανάσης Ζαφειρόπουλος, Νοσηλευτής Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Τάσος Ζερβός, Πρόεδρος ΣΥΑΤ (Σύλλογος Υπαλλήλων Ασφαλιστικών Ταμείων) και μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Προσωπικού Οργανισμών Κοινωνικής Πολιτικής (ΠΟΠΟΚΠ).

Γρηγόρης Ζουλούμης, ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης, ΜΘ/περιοχή Κ-Μ, Αιρετό μέλος στο ΥΣ (υπαλλήλων ΙΔΑΧ) της ΑΔΜΘ.

Ηλίας Ζουμπούλης, Πρόεδρος του Συλλόγου Εφοριακών Δ. Μακεδονίας.

Μαρία Ζουρμπάκη, Πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου.

Γιώργος Ηλιόπουλος, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Θεόδωρος Μακρυνιώτης, Μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΔΕΥΑ Μεσσηνίας.

Αποστόλης Θέρμος, Πρόεδρος Συνδικάτου Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Λευκάδας.

Παύλος Ιακωβίδης, Γεωλόγος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Γαβριήλ Ιωαννίδης, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Αποκεντρωμένων Διοικήσεων Ελλάδας (ΟΣΕΑΔΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αττικής.

Βαγγέλης Καζάκος, Γραμματέας Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Ανδρέας Καλαϊτζάκης, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου.

Φοίβος Καπερώνης,μέλος ΔΣ Ενωσης Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας Ελλάδας (ΕΕΕΚΕ).

Χρόνης Καραγεωργίου, Συνδικαλιστής – πρώην μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Εβρου.

Μάριος Καραθανάσης,ΔΣΟΣΕΑΔΕ (Ομοσπονδία Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ελλάδας), Πρόεδρος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΑΔ.

Γιώτα Κίτσου,Γραμματέας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Προσωπικού Οργανισμών Κοινωνικής Πολιτικής (ΠΟΠΟΚΠ).

Γιάννης Κόκιος, Γραμματέας Συλλόγου Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αττικής.

Σωτηρία Κοκοβιάδου, Ταμίας Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Θωμάς Κονάκης, Ταμίας ΔΣ ΟΤΑ Ν. Πρέβεζας.

Κυριάκος Κοντούδης, Μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Σωτηρία Κορκίδου, μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Αντώνης Κουρούκλης, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Προσωπικού Οργανισμών Κοινωνικής Πολιτικής (ΠΟΠΟΚΠ).

Παναγιώτης Κουφαλάκος, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στις ΔΕΥΑ Μεσσηνίας, μέλος Διοίκησης ΕΚ Καλαμάτας.

Γεώργιος Κρεμεζης, Αντιπρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στις ΔΕΥΑ Μεσσηνίας.

Σπύρος Κωνσταντάς, Πρόεδρος Συνδικάτου Εργαζομένων α’ και β΄ βαθμού Αυτοδιοίκησης Περιφέρειας Αττικής (ΟΤΑ).

Πέτρος Λελοβίτης, Μέλος ΓΣ ΠΟΕ-ΟΤΑ, μέλος ΔΣ ΟΤΑ Ν. Πρέβεζας.

Στέργιος Λιάμπας, Πρόεδρος του ΝΤ Γρεβενών της ΑΔΕΔΥ.

Βασιλική Μαμαλούδη, Μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπηρεσίας Πολιτικής Αεροπορίας (ΟΣΥΠΑ).

Γεώργιος Μησιρλης, Πρόεδρος ΔΣ ΟΤΑ Ν. Πρέβεζας, Πρόεδρος ΝΤ ΑΔΕΔΥ Ν. Πρέβεζας.

Παυλίνα Μιχαλοπούλου, Κτηνίατρος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Γιώργος Μπακογιώργος, Γραμματέας Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ευρυτανίας. ΑνναΜπάμπα, Γεωλόγος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Παναγιώτης Ντόντος, Μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Γεώργιος Ντουντούμης, Μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Αχαΐας.

Αλέκος Ουγγρίνος,Γεωπόνος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΔΕ ΤοΤ Πέλλας Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Αριάδνη Παγανέλη, Μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Δημήτριος Παγωνίδης, Ταμίας Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ) και μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Εβρου.

Βίρνα Πανοπούλου, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Ασφαλιστικών Ταμείων.

Γιάννης Παπαδιάς, ΔΣ ΟΣΕΑΔΕ (Ομοσπονδία Συλλόγων Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ελλάδας), ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΑΔΜ Ηπείρου – Δυτ. Μακεδονίας.

Αντώνης Παπαδόπουλος, Γιατρός Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Κωνσταντίνος Πατσης, Μέλος ΔΣ ΟΤΑ Ν. Πρέβεζας.

Χρήστος Παυλίδης, Επόπτης Δημόσιας Υγείας Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Αγγελος Περιβολάρης, Πολιτικός Μηχανικός, υπάλληλος ΠΕ Φλώρινας.

Δημήτρης Πεσλής, ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΑΔΜ Ηπείρου – Δυτ. Μακεδονίας.

Αντώνης Ραλλάτος,ΔΣΟΣΕΑΔΕ (Ομοσπονδία Συλλόγων Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ελλάδας), ΔΣ Πανελλήνιας Ενωσης Δασολόγων Δημ. Υπαλλήλων (ΠΕΔΔΥ).

Αλίκη Ρουμελιώτου, Ταμίας Συλλόγου Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αττικής.

Κάκια Σαραντοπούλου, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής και Πρόεδρος Επιτροπής Υγείας και Ασφάλειας.

Κώστας Σταμάτης,Διοικητικός Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ).

Νατάσα Σταμκοπούλου, Κτηνίατρος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΔΣ Συλ. Εργαζομένων ΠΚΜ, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας (ΟΣΥΑΠΕ), μέλος ΔΕ Παραρτήματος ΠΕΚΔΥ.

Ειρήνη Στεβή, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Εύα Τζιφάκη, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου.

Λευτέρης Τηγανούριας, ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΑΔΜΘ/περιοχή Θράκης. Παναγιώτης Τηλικίδης, Εργάτης Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Μαρία Τσαμούρη,Γραμματέας Συλλόγου Υπαλλήλων Ασφαλιστικών Ταμείων.

Ολγα Τσεχελίδου, Γεωπόνος ΠΚΜ, μέλος ΔΕ ΤοΤ Ημαθίας Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Κατερίνα Τσιλοφίτη, (Υπάλληλος ΕΦΚΑ) μέλος ΔΣ Πανελλήνιου Συλλόγου Εργαζομένων ΟΓΑ.

Σοφία Τσιορβά, ΔΕ Η/Υ Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Γιώργος Τσονίδης, ΤΕ Γεωπόνος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

Αλεξάνδρα Φραγγελάκη,Γραμματέας Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου.

Γεωργία Χαιρετάκη, Αντιπρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου.

Γεώργιος Χαμουκαρίδης,Συνδικαλιστής, πρώην μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Εβρου.

Μαρία Χουλιαρέα, Μέλος ΤΔ Παραρτήματος Ανατολικής Αττικής Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής.

Φωτεινή Χρυσοχοϊδου, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Εβρου.

Γιώργος Ψαράς, Κτηνίατρος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος ΔΣ ΤοΤ Θεσσαλονίκης Συλ. Εργαζομένων ΠΚΜ, μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ενωσης Κτηνιάτρων Δημοσίων Υπαλλήλων (ΠΕΚΔΥ).

Φωτεινή Αγγκου, μέλος ΔΣ «Ιπποκράτειου» ΓΝΘ.

Μαίρη Αγρογιάννη, Επικουρική Παθολόγος ΤΕΠ COVID-19 Νοσοκομείου Νικαιας, Μέλος ΔΣ ΕΙΝΑΠ, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων Κρατικού Νοσοκομείου Νίκαιας, Μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου Πειραιά.

Αθανάσιος Αθανασιάδης, Αντιπρόεδρος Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Καρδίτσας, Παθολόγος Ογκολόγος, Διευθυντής Παθολογικής Ογκολογικής Κλινικής ΓΝ Λάρισας.

Αννα Αθανασιάδου, Πρόεδρος Σωματείου Προσωπικού κλινικής «Γαληνος», γραμματέας Συλλόγου Προσωπικού Ιδιωτικών Κλινικών και Ιδιωτικών Εργαστηρίων Β. Ελλάδας και μέλος ΔΣ ΟΣΝΙΕ.

Κώστας Αθανασίου, Πρόεδρος Ενωσης Γιατρών Νοσοκομείου και ΚΥ Ν. Καρδίτσας Διευθυντής Τμήματος Αιμοδοσίας Νοσοκομείου Καρδίτσας.

Μαρίνα Ακριτίδου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων «Θεαγένειου» Αντικαρκινικού Νοσοκομείου.

Γιώτα Αλατζά, μέλος ΔΣ «Ιπποκράτειου» ΓΝΘ. Θοδωρής Αλονιστιώτης, Ειδικός Παθολόγος, μέλος Γενικού Συμβουλίου ΟΕΝΓΕ.

Κωνσταντίνα Ανδρούτσου,μέλος ΔΣ Εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου Χαλκίδας.

Μάνος Αντωνάκης, Επιμελητής Β’ Πνευμονολόγος, Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Κέρκυρας.

ΜπάμπηςΑποστολίδης,Παιδίατρος, Διευθυντής ΕΣΥ, Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Πέλλας – ΕΝΙΠ.

Μάκης Αραβανης, Επιμελητής Α’ Παθολογίας ΓΝΑρκαδιας, μέλος ΓΣΟΕΝΓΕ.

Αθανάσιος Βασιλόπουλος,Παιδίατρος – Εντατικολόγος, Πρώην διευθυντής στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Παιδιού του Νοσοκομείου «Αγλαΐα Κυριακού», Συνταξιούχος γιατρός του ΕΣΥ, Καλαμάτα.

Χρήστος Βεργίνης,Πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Νοσοκομείου Λευκάδας.

Κώστας Βόμβας, Μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών (ΠΟΣΕΑ).

Αλέκος Βουνάσης, γιατρός – μέλος του ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Σπάρτης.

Γιώργος Βράτζιας,μέλος ΔΣ ΟΣΘ. ΕκτοραςΓάζος, Επιμελητής Β’ Γυναικολόγος, Γραμματέας Ενωσης Γιατρών Καρδίτσας.

Γιάννης Γαλανόπουλος,Επικουρικός Γιατρός Ορθοπεδικής, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας ΟΕΝΓΕ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου «Θριάσιο».

Ελένη Γατσα, Ταμίας ΕΙΝΚΥΝΤ, Επιμελήτρια Α’ Αιματολογίας ΓΝ Τρικάλων. ΑγγελοςΓιαλαμάς, Μαιευτήρας Γυναικολόγος, Καλαμάτα.

ΑννυΓιαμουρίδου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων «Θεαγενειου».

Ιωάννης Γκαμπράνης, Παθολόγος Διευθυντής ΕΣΥ Υπεύθυνος Κλινικής COVID-19 Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας.

Αθηνά Γραμματικοπούλου, Γραμματέας ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων «Θεαγένειου». Χρήστος Δάβουλος, Επικουρικός Παθολόγος Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πάτρας, Μέλος ΔΣ ΕΙΝΑΠ.

Κατερίνα Δάγκου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων νοσοκομείου «Αγ. Δημήτριος».

Γιώργος Δάτσης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου «Αγ. Δημήτριος».

Γεωργία Δουμάνη-Κορκα, Αγροτική Γιατρός Γραμματέας Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Αρκαδίας.

Γεώργιος Ζελελίδης, Διευθυντής Ακτινολόγος, Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Θήβας.

Γιάννης Ιωαννίδης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΨΝΘ.

Παναγιώτης Ιωαννίδης, Αγροτικός Γιατρός Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Αρκαδίας.

Χρήστος Καραχρήστος, Ειδικευόμενος Πνευμονολογίας ΓΝΘ «Γ. Παπανικολάου», γραμματέας ΔΣ ΕΝΙΘ.

Κωνσταντίνος Καρκαλετσης, Ειδικευόμενος Ψυχιατρικής ΨΝΘ, Μέλος του ΔΣ ΕΝΙΘ.

Κωνσταντία Κατσάνου, Αντιπρόεδρος ΕΙΚΥΝ. Τρικάλων – Επιμελητής Α’ Γενικής Οικογ. Ιατρικής ΚΥ Πύλης, Μετακινούμενη στο ΤΕΠΓΝ Τρικάλων.

Αθανάσιος Κίτσος, Νεφρολόγος ΕΑ ΠΓΝΙ, εργαζόμενος και στη ΜΕΛ-4 κορονοϊού – μέλος του ΔΣ της ΕΙΝΗ.

Κωνσταντίνος Κυρλας, Επιμελητής Καρδιολόγος Α ΓΝ Πρέβεζας, Μέλος Γενικού Συμβουλίου ΟΕΝΓΕ, μέλος του ΔΣ. Κωνσταντίνος Κύρλας, Καρδιολόγος επιμ Α’ Γενικός σύμβουλος ΟΕΝΓΕ.

Σωτηρία Κωλέτση,γραμματέας του Συλλόγου Εργαζομένων Νοσοκομείου Πρέβεζας, Νοσηλεύτρια,

ΕλληΛαμπρίδου, μέλος Επιτροπής Υγιεινής και Ασφάλειας Εργαζομένων Νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ.

Φώντας Μανιάς, Ιατρός, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Χανίων.

Γιώργος Μητσιάκος, Αναπληρωτής καθηγητής Νεογνολογίας ΑΠΘ, μέλος ΔΣ ΙΣΘ και Συλλόγου Μελών ΔΕΠ Ιατρικής ΑΠΘ.

Ελένη Μπακιρλή, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΑΧΕΠΑ και μέλος Γενικού Συμβουλίου ΠΟΕΔΗΝ-ΑΔΕΔΥ.

Ελένη Μπέλλου, Γεν. γραμματέας ΕΙΝΚΥΝΤ – Επιμελήτρια Β’ Νευρολογίας ΓΝ Τρικάλων.

Νίκος Νταφούλης, Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομείου και Κέντρων Υγείας Λάρισας, Αναισθησιολόγος Εντατικολόγος, Επιμελητής Α’ Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών Λάρισας, Αποσπασμένος στη ΜΕΘ COVID-19.

Βασίλης Ουραήλογλου,διευθυντής ΜΕΘ Πολυγύρου.

Ιωάννης Παντουλάρης, Επιμελητής Α’ ψυχίατρος ΨΝΘ, μέλος του ΔΣ ΕΝΙΘ, μέλος Γενικού Συμβουλίου ΟΕΝΓΕ.

Θανάσης Παπαγεωργίου, Αγροτικός Γιατρός, Μέλος ΔΣ. Γεωργία Παπαδαμου, Πρόεδρος Γιατρών ΕΣΥ και Ειδικευόμενων Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας, Διευθύντρια Τμήματος Επειγόντων Περιστατικών Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας.

Αγγελική Παπαδάτου, Καρδιολόγος στο Κέντρο Υγείας Ανω Λιοσίων.

Ευάγγελος Παπαμιχάλης, Επιμελητής Α’ Νευρολόγος Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Ν. Σερρών, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Σερρών, μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου Σερρών.

Χαράλαμπος Παππάς, Διευθυντής Νεφρολόγος Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων, γραμματέας Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Ηπείρου.

Νίκος Παρδάλης, πρόεδρος Συλλόγου Προσωπικού Ιδιωτικών Κλινικών και Ιδιωτικών Εργαστηρίων Β. Ελλάδας.

Κώστας Παυλίδης, Καρδιολόγος στο Κέντρο Υγείας Κοζάνης.

Ευαγγελία Ποτόλια, Ειδικευόμενη Νεφρολογίας ΓΝ Καβάλας, Μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου Καβάλας, Μέλος ΔΣ ΕΓΕΣΥΚ.

Αφροδίτη Ρέτζιου, Επιμελήτρια Α’ Ψυχιατρικής ΓΝ Ελευσίνας «Θριάσιο», Πρόεδρος ΟΕΝΓΕ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου «Θριάσιο».

Σοφία Ρούμκου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων νοσοκομείου «Παπαγεωργιου».

Αργύρης Σανίδας, Ειδικευόμενος Γενικής Ιατρικής, Γραμματέας Ενωσης Πέλλας.

Γιώργος Σιδέρης, Ειδικευόμενος Ιατρός ΩΡΛ – Χειρουργικής Κεφαλής – Τραχήλου, Γραμματέας Σωματείου Νοσοκομείου «Αττικόν», Μέλος ΔΣ ΕΙΝΑΠ, Μέλος Γενικού Συμβουλίου ΟΕΝΓΕ.

Ηλίας Σιώρας, Διευθυντής Καρδιολογίας ΕΣΥ, Γραμματέας Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Αθήνας – Πειραιά.

Χρήστος Σκόρδας,Πρόεδρος του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών «Σταγόνα Ελπίδας».

Δήμητρα Σταματέλου, Ειδικευόμενη Παθολογίας ΓΚ Νίκαιας, Μέλος ΕΓ ΟΕΝΓΕ.

ΣυμέλαΤεμερτζίδου, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων νοσοκομείου «Παπανικολαου».

Γρανέτα Τσιβίκα, μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου Εύβοιας.

Βάιος Τάσιος, Πρόεδρος ΕΙΝΚΥΝΤ, εκπρόσωπος στην ΟΕΝΓΕ – Επιμελητής Β’ Γενικής Οικογενειακής Ιατρικής – ΚΥ Καλαμπάκας – Συντονιστής Εκπαίδευσης Γενικής Οικογενιακής Ιατρικής ΓΝ Τρικάλων, Μετακινούμενος στο ΤΕΠΓΝ Τρικάλων.

Θανάσης Τασιούδης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων νοσοκομείου «Παπαγεωργίου».

Μαρία Τζίμα, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Νοσοκομείου Πρέβεζας, Νοσηλεύτρια.

Παναγιώτης Τζουβάρας, Αντιπρόεδρος ΔΣ Εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου Χαλκίδας.

Χριστίνα Τσιαμαντα, Αναπλ. γεν. γραμματεαςΕΙΚΥΝΤ – Ειδικευόμενη Γενικής Οικογ. Ιατρικής ΓΝ Τρικάλων.

Δημήτρης Τσιμιλιώτης, μέλος ΔΣ ΙΣ Εύβοιας.

Σταύρος Τσιριγώτης, νοσηλευτής – γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Μολάων.

Γεώργιος Τσουκαλάς, Διευθυντής Παθολογίας, Υπεύθυνος Συντονισμού, Πρόεδρος Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Λέρου.

Παναγιώτης Φαββατας, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στο «Ασυλο Ανιάτων» Καλαμάτας.

Σταύρος Χαλβατζής, μέλος Γενικού Συμβουλίου ΕΔΟΘ.

Πέτρος Χαλκιάς,πρόεδρος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Γενικής Κλινικής και μέλος ΔΣ Συλλόγου Προσωπικού Ιδιωτικών Κλινικών και Ιδιωτικών Εργαστηρίων Β. Ελλάδας

Κωνσταντίνος Πελετίδης, γιατρός καρδιολόγος, Δήμαρχος Πατρέων

Τογιοπούλου Τασία, Αντιδήμαρχος Πατρέων

Βίβιαν-Ακριβή Σαμούρη, Αντιδήμαρχος Πατρέων

Παναγιώτης Πετρόπουλος, Αντιδήμαρχος Πατρέων

Ευάγγελος Κατσακούλης, Αντιδήμαρχος Πατρέων

Μαριάννα Τσίχλη, περιφερειακή σύμβουλος Αττικής, επικεφαλής της παράταξης Ανυπότακτη Αττική

Παγώνη Ματίνα προεδρος ΕΙΝΑΠ

Ρούσης Γιώργος Ομότιμος καθηγητής Πάντειου

Νίκος Παππάς, καλαθοσφαιριστής

Παναγιώτης Μελλάς, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Πάτρας

Γιώργος Καββαθάς, Προέδρος ΓΣΕΒΕΕ

Βασιλακόπουλος Γιώργος Μέλος ΔΣ Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Πανεπιστημίου Πατρών

Βατουσιάδη Αναστασία Μέλος ΔΣ Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Γιανναρέλης Άρης Ταμίας Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Γιοβανάκης Γιάννης Πρόεδρος Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδας

Γρηγοριάδης Νίκος, Πρόεδρος Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΑΠΘ

Διακογεωργίου Νίκος Μέλος Κεντρικού Συμβουλίου ΟΔΠΤΕ / Μέλος ΔΣ Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΕΜΠ

Ζερβουδάκης Κυριάκος Πρόεδρος Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Πανεπιστημίου Αιγαίου

Ηλιάδης Μιχαήλ, Ταμίας Σωματείου Εργαζομένων Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Κακούρης Βασίλης Μέλος ΔΣ Συλ

Κακουλίδης Γιώργος, συνταξιούχος δημοσιογράφος

Καλιγέρη Μαρίνα, δημοσιογράφος

Καραγιάννης Γιώργος, δημοσιογράφος

Κατσάκος Πέτρος, δημοσιογράφος

Κλεφτογιάννη Ιωάννα, δημοσιογράφος

Κοντόπουλος Φώτης, δημοσιογράφος

Κουρμούλης Περικλής, δημοσιογράφος

Λεκάτης Θανάσης, δημοσιογράφος

Λογαράς Πέτρος, συντάκτης ύλης

Μαΐλη Ελένη, δημοσιογράφος

Μοσχόβου Αναστασία, δημοσιογράφος

Ορφανάκη Δέσποινα, δημοσιογράφος

Πασακυριάκος Κώστας, δημοσιογράφος

Στρεβίνα Γιάννα, δημοσιογράφος

Τζιβρά Ελένη, δημοσιογράφος

Τζορμπατζόπουλος Μπάμπης, δημοσιογράφος

Τσούτσιας Παναγιώτης, δημοσιογράφος

Χαϊντούτη Ευτυχία, δημοσιογράφος

Χολέβας Γεράσιμος, δημοσιογράφος

Φόρτη Κωνσταντίνα, δημοσιογράφος

Πετράκου Εριφύλη, δημοσιογράφος

Μεζίνης Λευτέρης, δημοσιογράφος

Ζύμαρη Αθηνά, δημοσιογράφος

Ευσταθίου Γιάννης, δημοσιογράφος

Τσίλης Κώστας, δημοσιογράφος

Ζαγγανάς Γιάννης, δημοσιογράφος

Μαθιουδάκης Μανώλης, πρ. Πρόεδρος ΕΣΗΕΑ , δημοσιογράφος

Νιέρρη Βάσω, δημοσιογράφος

Λυμπεροπούλου Ελπινίκη, δημοσιογράφος

Μανταλόβας Χρήστος, δημοσιογράφος

Ασημακοπούλου Γιούλη, δημοσιογράφος

Ράμμος Πάνος, δημοσιογράφος

Ζαχαρόπουλος Γιάννης, δημοσιογράφος

Σούλη Ρουμπίνη, δημοσιογράφος

Καραγιάννης Γιώργος, δημοσιογράφος

Ρουμελιώτη Χρύσα, δημοσιογράφος

Καραλής Γιάννης, δημοσιογράφος

Μπογιόπουλος Νίκος, δημοσιογράφος

Γκόντζος Κώστας, δημοσιογράφος

Λαπαναΐτης Θοδωρής, δημοσιογράφος

Προκόπη Διονυσία, δημοσιογράφος

Τζήμτσος Βασίλης, δημοσιογράφος

Σακαρέλος Ανδρέας, δημοσιογράφος

Μουσγάς Γιώργος, δημοσιογράφος

Κακαβάνης Ηρακλής, δημοσιογράφος

Σαμαράς Χρήστος, δημοσιογράφος

Βέργου Ντάνι, δημοσιογράφος

Ηλιάδη Ιωάννα, δημοσιογράφος

Μαυροπούλου Χριστίνα, δημοσιογράφος

Κατερίνα Αρνοκούρου, δημοσιογράφος

Ορέστης Παντελόγλου, δημοσιογράφος

Παύλος Ρούφας, δημοσιογράφος

Ελένη Χατζηγεωργίου, δημοσιογράφος

Τάκης Σέγκος, δημοσιογράφος

Μιχάλης Χάρος, δημοσιογράφος

Πέτρος Αναστασιάδης, δημοσιογράφος

Ανδρέας Θερμός, δημοσιογράφος

Σωτήρης Γκέκας, μοντέρ

Λάμπρος Κουρλός, τεχνικός τηλεόρασης

Σπύρος Τζιβράς, οπερατέρ

Καλιακάτσος Δημήτρης, συντάκτης ύλης

Άλκης Παπαδήμας μαθηματικός, πρ. Αντιδήμαρχος Καισαριανής

Καραμαλίκης Αλέξανδρος, μουσικός

Φιλιούση Ελένη, ηθοποιός

Φιλιούσης Κοσμάς, σκηνοθέτης

Φιλιούσης Κώστας, σκηνοθέτης

Γιώργος Αναστασόπουλος

Μουσικός – Συνθέτης

Χάρης Ραζάκος, Υπ. Διδάκτορας Ιστορίας ΑΠΘ

Παναγιώτης Ρεντζελάς Αναπληρωτής Καθηγητής Κοινωνικής Ψυχολογίας στο Birmingham City University Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Πανεπιστήμιων και Κολλεγίων στο Birmingham City University

Ρόζα Αθανασοπούλου Σαχπαζιάν νοσηλεύτρια

Γιώργος Δεληγιαννίδης, Αναπληρωτής Καθηγητής Στατιστικής, Πανεπιστήμιο Οξφορδης

Σάκης Παπαδόπουλος

Γενικός Γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων στην εταιρεία «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ Α.Ε»

Παναγιώτης Μαρίνος, Ηθοποιός

Ευγενία-Μαρία Πιτσιάβα Διδάκτορας Πανεπιστημίου Αιγαίου

Μαρία Παπαευθυμίου – Πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Ν. Αττικής,

Β΄ Αντιπρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας (ΠΟΣΕΥΓ)

Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Πανελλήνιας Ένωσης Γεωπόνων Δημοσίων Υπαλλήλων (ΠΕΓΔΥ)

Χριστίνα Ντόντου – Γενική Γραμματέας Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Ν. Αττικής

Χριστίνα Τριανταφυλλοπούλου – Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Ν. Αττικής

Σαλτερής Βασίλης – Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Ν. Αττικής

Ταμίας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας (ΠΟΣΕΥΓ)

Μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Ν. Αττικής

Αλέκος Ουγγρίνος – Αντιπρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου Πανελλήνιας Ένωσης Γεωπόνων Δημοσίων Υπαλλήλων (ΠΕΓΔΥ)

Σπύρος Γουδέβενος, Ιδιωτικός Υπάλληλος, Πάτρα

Μπρακουματσος Γιαννης – Ιδιωτικος υπαλληλος

Σπύρος Αφεντουλίδης υποψήφιος διδάκτορας μαθηματικών στο Ινστιτούτο Elie Cartan της Λορραίνης στη Γαλλία

Κατερίνα Μπρέγιαννη – Δημοσιογράφος

Ζαρίφης Ελευθέριος του Νικολάου, Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Λαυρίου Αν. Αττικής

Κωνσταντινίδου Ειρήνη εκπαιδευτικός πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης

Νικολόπουλος Νικόλαος, Ιδιωτικός υπάλληλος

Πολυζωίδου Βάσω Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Βόλβης, επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης

Ματούλα Πετροπούλου, Τραπεζουπάλληλος

Ελένη Παπαγιαννάκη, Λέκτορας Οικονομικών στο Birmingham City University (BCU), Βρετανία

Γκόρος Φώτης μέλος ΔΣ του Συνδικάτου Ξενοδοχουπαλληλων Επισιτισμού Τουρισμού Κέρκυρας

Δημήτρης Μιχαήλ, ιδιωτικός υπάλληλος, εκλεγμένος αντιπροσωπος του Κερκυραίκου Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων στο Εργατικό Κέντρο Κέρκυρας

Εύα Φάμπα, σολίστ και καθηγήτιρα κιθάρας, μέλος Δ.Σ. του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου

Αθανάσιος Κωνσταντίνου, Μηχανολόγος Μηχανικός

Βασίλης Σκουρτόπουλος – Ηχολήπτης, μουσικός παραγωγός

Ειρήνη Καραντωνίου – Ιδ. Υπάλληλος

Φλώρου Αφροδίτη, Φιλόλογος- Ηθοποιός

Στέλιος Κανάκης, εκπαιδευτικός-Συγγραφέας

Θεόδωρος Παπαδόπουλος

Παναγιώτης Αυγίκος Γενικός Γραμματέας Σωματείου εργαζομένων Lidl Ν. Αττικής

Γεραγόρης Νικόλας, γραμματέας σωματείου λογιστών Τρικάλων

Σταματόπουλος Κώστας, Ηλεκτρολόγος Μέλος σωματείου μισθωτών τεχνικών

Χρυσούλα Κάρτσακα εκπαιδευτικός

Βλαχόπουλος Γιάννης, εκπαιδευτικός.

Φράγκου Στράτος, πρόεδρος ένωσης μηχανοξυλουργών επιπλοποιών εργατοτεχνιτών επεξεργασίας Ξύλου ν. Λάρισας

Κανατάκης Στυλιανός: Ιατρός Πρώην Διευθυντής Παθολόγος- Ηπατολόγος Νοσοκομείο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός(ΝΕΕΣ) Κοργιαλένειο- Μπενάκειο

Ρούμπης Κωνσταντίνος: Διευθυντής Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος Γ.Ν. «Ασκληπιείο» Βούλας

Ματζουράτος Δημήτριος: Ιατρός Καρδιολόγος, Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών, Πρώην Συντονιστής Διευθυντής Καρδιολογικής Κλινικής, Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας Γ.Ν.Πατησσίων, Πρώην Μέλος Πειθαρχικού Συμβουλίου ΙΣΑ

Μπαράτσης Σωτήριος: Ιατρός Χειρούργος, Πρώην Διευθυντής Γενικής Χειρουργικής Γ.Ν. «Ευαγγελισμός», Πρώην Μέλος ΔΣ Πανελληνίου Ιατρικού Συλλόγου

Παπαζαχαρίας Χρήστος: Ιατρός Χειρούργος, Διευθυντής Β’ Χειρουργικής Κλινικής Νοσοκομείου ΚΑΤ, Μέλος ΔΣ Συλλόγου εργαζομένων ΚΑΤ, Πρώην Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Περιστερίου

Μουντάκη Βάσω: Ιατρός Καρδιολόγος, Διευθύντρια Καρδιολογικής Κλινικής Γ.Ν.Αθηνών «Ελπίς»

Καούνη Ασημίνα: Δικηγόρος, μέλος ΔΣΑ

Κων/να-Πηνελοπη Γιαννοπούλου, Δικηγόρος M.Sc

Σοφία Γιαρέντη, Δικηγόρος

Κωνσταντίνος Φιλάνδρας, Δικηγόρος, Dottore in guirisprudenza

Στυλιανή Τρίλα, Δικηγόρος

Αγγελική Ψαράκη, Δικηγόρος LLM

Νάντια Κωνστάντου, Δικηγόρος

Μιχάλης Δρακουλάκης, Δικηγορος

Αθηνά Κακλαμάνη, ασκ. Δικηγόρος

Γαβριήλ Λαζάρου, ασκ. Δικηγόρος

Χρυσάνθη Κοκοζού, ασκ. Δικηγορος

Απόστολος Γιαννόπουλος, ιατρός

Αντωνία Καούνη, ιατρός

Έλενα Παυλίδου, Διακοσμήτρια

Ηλίας Γιαννίρης, επκ. καθηγητής Πολυτεχνείου Κρήτης

Παναγιώτης Αθανασιάδης, Πρόεδρος Συλλόγου Φαρμακοϋπαλλήλων Πάτρας

Ειρήνη Καρρά, αρχιτέκτονας, π. Δήμαρχος Δάφνης

Γεωργία Λιβιτσάνη, συνταξιούχος-χημικός

Γεώργιος Καραμουρτος, πρόεδρος Σωματείου Υπαλλήλων παροχής υπηρεσιών ασφαλείας ν. Λάρισας

Αθηνά Κήττα Μέλος ΔΣ Συλλόγου ΕΤΕΠ ΕΜΠ

Σάββας Παπαδόπουλος Μέλος Κεντρικού Συμβουλίου ΟΔΠΤΕ

Λυμπέρης Τσάμπρας Γενικός Γραμματέας Συλλόγου ΕΤΕΠΠ ΕΜΠ

Άννα Τσαχουρίδου Μέλος ΔΣ Συλλόγου ΕΤΕΠ ΕΜΠ

Κώστας Μανιμανάκης δημοσιογράφος

Γιάννης Παπαχατζάκης, Χημικός – άνεργος πρ. συνδικαλιστής

Νίκος Μανιατόπουλος, Τεχνίτης ψυκτικός Λαϊκού νοσοκομείου Αθηνών

Περικλής Καπετανόπουλος, δημοσιογράφος

Βασίλης Κονταξής, σκηνοθέτης-μουσικός

Δημήτρης Αργυρούλης, Διδάκτωρ Πολιτικής Επιστήμης Πανεπιστημίου Σέφιλντ

Παύλος Μούλιος, ιστορικός, Παντειο Πανεπιστήμιο

Φωτεινή Τσόκα Λογοθεραπεύτρια

Ευστράτιος Βήχος, αυτοκινητιστής

Νεκτάριος Μπουγδάνης, Υποψήφιος Διδάκτορας, Πάντειο Πανεπιστήμιο

Αικατερίνη Γκούβα, συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος

Δημήτρης Γκούβας, συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος

Γιάννης Γκούβας, κοινωνιολόγος

Ερρίκος Μηλιάρης – Ηθοποιός, μέλος ΔΣ του Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών

Αμαλία Τούντα, Εργατικό κέντρο Λαυρίου – Ανατολικής Αττικής

Βίβιαν Κούνιο, κοινωνιολόγος

Δημήτρης Γ. Πλειώνης, πρώην Πρόεδρος Εθνικής Αρχής Συντονισμού Πτήσεων (ΕΑΣΠ), πρώην δημοτικός σύμβουλος Δήμου Παπάγου Χολαργού

Βασίλης Ντρουμπογιάννης, Μουσικός

Δημήτρης Κολοκάθης πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων ΚΕΘΕΑ

Παναγιώτης Γκίνης μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΚΕΘΕΑ

Λεμονιά Φάκαρου μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΚΕΘΕΑ

Παντελής Μπαξεβανάκης, Ιδιωτικός υπάλληλος

Μιχάλης Καραγιάννης, Οικονομολόγος (απόφοιτος ΑΣΟΕΕ) και εργαζόμενος στην ιδιωτική δευτεροβάθμια εκπαίδευση

Γιάννης Μαυριτσάκης, Συγγραφέας

Αθανάσιος Βλαντός, Επάγγελμα κυβερνήτης σκαφών αναψυχής

Ελευθέριος Π. Δημητρακόπουλος, Άνεργος – Barman, Υπάλληλος εστίασης

Δημήτρης Καλαντζής, καθηγητής ηλεκτρικής κιθάρας στο μουσικό σχολείο Άρτας και μέλος του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου

Νικόλαος Γεράνης, Μάγειρος

Νίκος Κουραχάνης, Διδάσκων, Πάντειο Πανεπιστήμιο

Φωτεινή Βάκη, Επίκουρη Καθηγήτρια Φιλοσοφίας στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο/ πρώην Βουλευτής Κέρκυρας

Σωτήρης Ηλιόπουλος, ελαιοχρωματιστής

Γιάννης Κατσάνος, φιλόλογος, Διευθυντής 5ου Γυμνασίου Χαλκίδας

Θανάσης Μιχαηλίδης, Ηθοποιός-σκηνοθέτης

Ευστάθιος Μάλτης, Μηχανικός Η/Υ & Πληροφορικής συμμετέχω στο σχήμα της ΑΡΑΓΕΣ στο ΤΕΕ.

Αλέξανδρος Ευσταθιάδης, υποψήφιος διδάκτωρ ΠΘ, Τμήμα Αρχιτεκτονικής

Μπαλιώτης Θεόδωρος – Οικονομολόγος

Κωνσταντίνος Μακρής Εκπαιδευτικός

Αθανάσιος Τσιμέκας – Ηχολήπτης – Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση (ΕΡΤ)

Αθανασία Κατή, ψυχολόγος, Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής

Βασιλείου Φραγκίσκος του Ανάργυρου – Μουσικός

Νίκος Ι. Πετρόπουλος, Ναυπηγός Μηχανολόγος Μηχανικός, Μέλος του συλλόγου «Εμείς που σπουδάσαμε στον σοσιαλισμό»

Παναγιώτης Τραντέλας

Δημήτρης Αρχιμανδρίτης – Θεατρικός Παραγωγός

Ελένη Φιλιππίδου

Θεόφιλος Παλαιολόγος, αυτοαπασχολούμενος γιατρός, μαιευτήρας, χειρούργος – γυναικολόγος

Γιώργος Λεχουρίτης Στέλεχος Πρόληψης, Συστημικός Θεραπευτής

Στέφανος Ψαραδάκος συνθέτης

Νίκος Τζάκης – Χημικός – Ιδιωτικός Υπάλληλος

Δέσποινα Χαραλαμπίδου, πρώην βουλευτής Α Θεσσαλονίκης, περιφερειακή σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας

Στέφανος Σαμοϊλης, πρώην βουλευτής Κέρκυρας, περιφερειακός σύμβουλος Ιονίων Νήσων

Ηλίας Ιωαννίδης, πρώην βουλευτής Καβάλας

Κώστας Δελημήτρος, πρώην βουλευτής Μαγνησίας

Μιχάλης Κριτσωτάκης, πρώην βουλευτής Ηρακλείου, περιφερειακός σύμβουλος Κρήτης

Αλέξανδρος Κατσαράγκης, Επιμελητής Αναισθησιολόγος, Mediterranean Hospital of Cyprus, Λεμεσός

Τέλης Κουλούρης

Σταυρούλα Μερεντίτη, Τεχνικός Συντήρησης Έργων Τέχνης και Αρχαιοτήτων

Θεοδόσης Μπενάτος, Πρόεδρος του ΔΣ του Εκπολιτιστικού Εξωραΐστικού Συλλόγου Σεπολίων «Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ»

Νίκος Σοφιανός, Αντιπρόεδρος του ΔΣ του Εκπολιτιστικού Εξωραΐστικού Συλλόγου Σεπολίων «Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ»

Νατάσσα Αυγίκου, Γραμματέας του ΔΣ του Εκπολιτιστικού Εξωραΐστικού Συλλόγου Σεπολίων «Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ»

Βασίλης Ρεΐσης

Αντώνης Μεγρέμης, υπάλληλος στο Σιδηρόδρομο Great Western Railway (Βρετανία), αντιπρόσωπος στο επιχειρησιακό συμβούλιο για τους σταθμούς του σωματείου RMT (Rail, Maritime & Transport Union)

Παρτσινεβελος Γιώργος – Υπεύθυνος Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας

Καρανικολαου Κατερίνα – μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας και Γενική Γραμματέας του Συλλόγου Εργαζόμενων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης.

Μπουλης Αργύρης – μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας

Παπαευθυμίου Μαρία – Β Αντιπρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας και Πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Νόμου Αττικής

Σαλτερης Βασίλης – Ταμίας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας

Ρωμύλος Αυδής, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, στρατευμένος με τον Α.Ν 1347/73

Εμπρού Γιουσούφ, Ταμίας του ΔΣ της ΕΝΙΔΥΚ

Ηλέκτρα Στρατωνίου Ποιήτρια – Ζωγράφος, μέλος της ΕΕΛ (Εταιρείας Ελλήνων Λογοτεχνών)

Βαγγέλης Σκούφας, Λογιστής, Μέλος της ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητας και του Συντονιστικού ΟΜ ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ Εξαρχείων.

Γεωργάκης Δημήτρης μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΟΑΚΑ

Ζυγούρας Ηλίας υπάλληλος ΥΠΠΟΑ

Διασιτου Βαρβάρα μέλος ΔΣ Πανελλήνιου σωματείου έκτακτων ΥΠΠΟΑ

Σπυρατος Γιώργος Κοινωνικός Ανθρωπολόγος – Ιστορικός, Εργαζόμενος ως διοικητικός υπάλληλος των ΚΟμΥ του ΕΟΔΥ στην 4ΥΠΕ

Παναγιώτης Ιατράκης – Δημοσιογράφος

Νίκος Κατουλακος, Δρ. Μηχανολόγος μηχανικός, Ερευνητής ΕΠΙΣΕΥ – ΕΜΠ

Μαρία Καστρινού, λέκτορας ανθρωπολογίας, Brunel University UK

Τριανταφυλλιά Κωστοπούλου, Ψυχολόγος

Παναγιώτης Παπακωστόπουλος, εργαζόμενος στη φαρμακευτική: Rad Health Care και μέλος του Συνδικάτου Φαρμάκου

Ελευθερία Παπουτσιδάκη μέλος του ΔΣ του Οδοντιατρικού Συλλόγου Πειραιά, της ΓΣ της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας και δημοτική σύμβουλος του δήμου Κορυδαλλού

Παπαναστάσης Δημήτρης, Άνεργος

Μαζαράκη Μαρία Συνταξιούχος

Παπαναστάση Ζωή Φοιτήτρια

Παπαναστάσης Θανάσης Φοιτητής

Πολίτη Βασιλική Ασφαλιστικός Πράκτορας

Γκαρτζονίκας Δημητρης, Φοιτητής

Νικολιάς Δημήτρης Συνταξιούχος,

Μούγια Σταυρούλα Ιδιωτικός Υπάλληλος

Στέφανος Κότο, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Ιατρικής του ΑΠΘ

Μαρία Μαρκάκη, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών ΤΕΦΑΑ του ΑΠΘ

Γιώργος Ξυνής, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκτρολόγων – Μηχανολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ

Τάσος Παπαδόπουλος, Γραμματέας στο ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Νομικής του ΑΠΘ

Αννα – Μαρία Ηλιού, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ του ΑΠΘ

Γιάννης Μπάμπος, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Φυσικού του ΑΠΘ

Ιωάννα Λάρδα, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Αγγλικού του ΑΠΘ

Αγγελική Λάρδα, Πρόεδρος του Συλλόγου Οικότροφων Φοιτητών Θεσσαλονίκης

Γεωργία Λαγού, Γραμματέας στο ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ

Γιώργος Μάμηδας, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Φαρμακευτικής ΑΠΘ

Αντώνης Γιαννακίδης, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Κτηνιατρικής του ΑΠΘ

Κωνσταντίνος Χρυσάφης, Γραμματέας στο ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Μαθηματικού του ΑΠΘ

Νάσια Παλάντζα, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Ψυχολογικού του ΑΠΘ

Βασιλική Αραπίτσα, Πρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Παιδαγωγικού του ΑΠΘ

Κατερίνα Μυλωνά, Γραμματέας του Συλλόγου Φοιτητών Ψυχολογικού του ΑΠΘ

Χριστόδουλος Μπριασούλης, Γραμματέας του Συλλόγου Φοιτητών Ιστορικού – Αρχαιολογικού του ΑΠΘ

Βασιλική Αχπαρίδου, Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Φοιτητών Αγγλικού του ΑΠΘ

Θοδωρής Βλάχος, Μέλος στο ΔΣ του ΣΕΤΕΠΕ Θεσσαλονίκης

Άγγελος Τσιβρίδης, Μέλος στο ΔΣ της Ενωσης Εμποροϋπαλλήλων Θεσσαλονίκης

Αναστασία Ποικιλίδου, Μέλος στο ΔΣ της Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Μιχάλης Θαλασσινός, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής – Μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης

Χρυσόστομος Γιαννιτσόπουλος, Παίκτης Χάντμπολ (Αρύων Πτολεμαΐδας)

Αρχοντία Παπαγεωργίου, Μέλος στο ΔΣ εικαστικού της Σχολής Καλών Τεχνών του ΑΠΘ

Στέλλα Ιακωβίδου, Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Νάουσας – γραμματέας του συνδικάτου Γάλακτος – Τροφίμων – Ποτών Ημαθίας – Πέλλας

Γιώργος Μπέικος, Παγκόσμιος Πρωταθλητής ΤΑE KWON DO ITF, 2016, κατηγορίας 75 kg

Αναστάσιος Γκορτσόπουλος, 3ος Παγκόσμιος Πρωταθλητής ΤΑΕ ΚWON DO ITF, 2016, κατηγορίας 57kg

Βλαδίμηρος Βασιλειάδης, Μέλος στο ΔΣ του σωματείου Βιομηχανικού Επισιτισμού Κ. Μακεδονίας

Παναγιώτης Χαριτίδης, Αντιπρόεδρος ΣΥΣΔΙΕΚ Θεσσαλονίκης

Μάτσκε Ούβε, Καθηγητής ΠΑΜΑΚ/Τμ. ΜΕΤ

Αλεξίου Βασίλης, Αναπλ. καθηγητής ΑΠΘ/Π.Τ.Δ.Ε.

Κρεστενίτης Γιάννης, τ. καθηγητής ΑΠΘ/ Τμ. Πολιτικών Μηχανικών

Ορφανός Ακης, κοινωνιολόγος

Καβάλα Μαρία, Επίκ. καθηγήτρια ΑΠΘ/Τμ. Πολιτικών Επιστημών

Οικονόμου Στεφανία, Μεταπτυχιακή Φοιτήτρια ΑΠΘ/ΟΠΕ

Ανδρεόβιτς Επαμεινώνδας, Μεταπτυχιακός Φοιτητής ΑΠΘ/ΟΠΕ

Πατσώνα Μάγδα, Υποψήφια Διδάκτωρ Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ

Τσιολάκη Σταυρούλα, Υποψήφια Διδάκτωρ Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ

Λουκάς Αγγελος, Υποψήφιος Διδάκτωρ Φιλολογίας ΑΠΘ

Αδραμερινάς Μάριος, Mεταπτυχιάκος φοιτητής Οδοντιατρικής ΑΠΘ

Σκαπέρας Σωτήρης, Μεταδιδ. Ερευνητης Εφ. Πληροφορικής ΠΑΜΑΚ

Καστρίδης Αρης, Διδάκτορας Α.Π.Θ./Δασολογίας και Φ.Π.

Σταυρακούδης Δημήτρης, Ερευνητής Α.Π.Θ.

Μακρής Χρήστος, Μεταδιδ. Ερευνητής Τμ. Πολ. Μηχ. ΑΠΘ

Κοντός Γιάννης, Μεταδιδ. Ερευνητής/Διδάσκων Τμ. Πολ. Μηχ. ΑΠΘ

Ναγκούλης Νικόλαος, Υπ. Διδ. Τμ. Πολ. Μηχ. ΑΠΘ

Ανδρουλιδάκης Γιάννης, Μεταδιδ. Ερευνητής Τμ. Πολ. Μηχ. ΑΠΘ

Μπαλτίκας Βασίλειος, Υπ. Διδ, Ερ. συνεργάτης Τμ. Πολ. Μηχ. ΑΠΘ

Σαρρής Κώστας, Ερευνητής Ελεύθερο Πανεπιστ. Βερολίνου

Τσολάκη Ελευθερία, Βιολόγος ΕΛΙΕΚ

Λιβιεράτου Ελένη, Υπ. Διδάκτωρ Α.Π.Θ./Π.Τ.Δ.Ε.

Κουτσοπούλου Ελένη, Υπ. Διδάκτωρ Πανεπιστήμιο Βέρνης ΠΑΜΑΚ.

Αποστολίδου Χριστίνα, Υποψ. Διδάκτωρ Γεωλογικό ΑΠΘ

Ράβναλης Μιχάλης, Υποψ. Διδάκτωρ Βιολογικό ΑΠΘ

Βακάλης Γρηγόρης, Μεταπτυχιακός Βιολογικό ΑΠΘ

Αραβανή Φωτεινή, Υποψ. Διδάκτωρ Γεωλογικό ΑΠΘ

Παρασκευόπουλος -Τσιακίρης Φώτιος, Μεταπτυχιακός Γεωλογικό ΑΠΘ

Τσαιρίδου Ελένη, Μεταπτυχιακός Γεωλογικό ΑΠΘ

Μαντζιου-Τραγάκη Δανάη, Μεταπτυχιακός Παλαιοντολογίας-Γεωβιολογίας

Γερονικάκη Αθηνά, Ομότιμη Καθηγήτρια Φαρμακευτικής

Τσακλίδης Γεώργιος, Καθηγητής Μαθηματικό

Κυπαρισσά Ζωή, Μεταπτυχιακός Χημικό

Κυπριανίδης Γιάννης, Συνταξιούχος Καθηγητής Φυσικό

Κοκοτίνη Μαριάννα, Υποψ. Διδάκτωρ Παλαιοντολογία

Παυλούδης Θεόδωρος, Μεταδιδακτορ Φυσικό

Παυλούδη Χριστίνα, Μεταδιδακτορ Ελληνικό κέντρο θαλάσσιωνερευνών

Φέκας Ηλίας, Μεταδιδακτορ Φυσικό

Μπάλλα Ευαγγελία, Μεταπτυχιακός Χημικό

Τσιάκαλου Μαίρη, Μεταπτυχιακός Χημικό Μηχανικών ΠΛΤΧΝΑΠΘ

Μπικιάρης Νίκος, Μεταπτυχιακός Χημικό

Νακίου Ειρήνη, Υποψ. Διδάκτωρ Χημικό

Σαρρή Ελπίδα, Μεταπτυχιακός Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ

Χρυσάφης Γιάννης, Μεταπτυχιακός Φυσικό

Κωνσταντίνος Πατσιαντάς του Μαργαρίτη, συμβολαιογράφος

Μαρία Χασανάκου του Δικαίου, δικηγόρος

Μάρκος Ονταμπασιδης πρόεδρος του Σωματείου Εργατών Επεξεργασίας Μετάλλου Ν. Σερρών.

Γιώργος Φιλιούσης πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Σερρών.

Μαρία Τσίγκα, γραμματέας συνδέσμου πολιτικών συνταξιούχων (δημοσίου) Ν.  Θεσσαλονίκης

Μιράντα Παπαγεωργίου, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου συνδέσμου πολιτικών συνταξιούχων (δημοσίου) Ν.  Θεσσαλονίκης

Σμαρώ Ζαχαριάδου, πρόεδρος συλλόγου συνταξιούχων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης

Φραγκίσκος Ρηγόπουλος Αντιπρόεδρος Σωματείου Μισθωτών τεχνικών Μακεδονίας

Άρης Πάλλας Μέλος ΔΣ Σωματείου μισθωτών τεχνικών Μακεδονίας

Μαρία Μπόσκου,  Πρόεδρος  συλλόγου  εργαζομένων Δήμου Νάουσας

Τσίτσης Σάκης, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Νάουσας

Σταμένου Έφη, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών υπαλλήλων Ημαθίας- Πέλλας

Διάκογλου Γιάννης, πρόεδρος Συνδικάτου Γάλακτος, Τροφίμων & Ποτών Ημαθίας – Πέλλας

Μίσσιας Κώστας, πρόεδρος Σωματείου Φορτοεκφορτωτών Νάουσας

Τούπος Γρηγόρης, πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Νάουσας

Αθανασιάδου Βασιλική, πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Βέροιας

Τσιουλάκος Δημήτρης, πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Νάουσας «Μαρίνος Αντύπας»

Κωστόπουλος Φώτης, πρόεδρος Σωματείου Ξυλουργών Νάουσας

Ροδοβίτη Χαρίκλεια, πρόεδρος παραρτήματος Νάουσας ΟΓΕ

Χατζηθεοδωρίδου Κούλα, πρόεδρος παραρτήματος Βέροιας ΟΓΕ

Κελεσμήτος Γιώργος, πρόεδρος ΔΣ εργαζομένων Μπουτάρη Νάουσας

Κουτσουπιάς Παναγιώτης, πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων στην Ευρωπαϊκη Νηματουργία «Βαρβαρέσος»

Αετόπουλος Γιώργος, τραγουδιστής, μουσικός

Αιβάζογλου Ιορδάνης, ηθοποιός

Ανδρέου Μαίρη, ηθοποιός

Γκούβας Κώστας, πρόεδρος παραρτήματος ΠΜΣ ΒΕ

Καραμανλή Αφροδίτη, εικαστικός

Κιρίνας Στέργιος, δάσκαλος χορού

Μαναβοπούλου Ιωάννα, δασκάλα χορού

Μαρμαρίδης Σεραφείμ, μουσικός, οργανοποιός

Μήτσικα Ιωάννα, χορεύτρια, χορογράφος

Μπαλλάς Σωτήρης, τραγουδιστής, μουσικός

Νεραντζάκης Νίκος, μουσικός

Πάλλα Κωνσταντίνα, τραγουδίστρια, μουσικός

Σαραφιανός Σπύρος, ηθοποιός

Σειμένης Βασίλης, ηθοποιός

Σταυρίδης Θάνος, μουσικός

Στράτος Σπύρος, μουσικός, εκπαιδευτικός ειδικής αγωγής

Ταλέας Νίκος, μουσικός

Τατσιούλη Ανθή, τραγουδίστρια

Τσιτσούλης Απόστολος, σκηνοθέτης

Μασουρίδου Νικόλ, γυναικολόγος, χειρούργος

Μασουρίδου Σεβαστή, γυναικολόγος, χειρούργος

Φάνης Καρκατζούνης, δημοτικός σύμβουλος Θέρμης

Ιωάννα Τριανταφυλλίδου, δημοτική σύμβουλος Θέρμης

Απόστολος Πράτανος, δημοτικός σύμβουλος Θέρμης

Ελενα Ελευθεριάδου, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Καλαμαριάς.

Παπαγεωργίου Παναγιώτα, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Χορτιάτη

Κωνσταντίνα Νιάρου, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε, Ελβετία

Βαγγέλης Κώστας, Μηχανολόγος Μηχανικός, Ελβετία

Κούνδουρα Ελενα, ψυχολόγος

Καρπενήση Αθανασία, ασφαλιστικός υπάλληλος

Σίσκου Αννα, φιλόλογος

Ιωαννίδου Κατερίνα, θεραπεύτρια μασάζ

Θεοδωρίδου Ευαγγελία, ιδ. Υπάλληλος

Τσιαμούρα Βικτωρία, διδακτορική φοιτήτρια

Θεοδωρίδου Ευαγγελία, ελευθερος επαγγελματίας

Τικτοπούλου Ντάνα, συντ/χος

Κουτσοδόντη Γλυκερία, ιδ. Υπάλληλος

Νίκος Μποζατζής, Επίκουρος Καθηγητής Κοινωνικής Ψυχολογίας, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Μισίου Διονυσία-Καλ., τ. Επίκ. Καθηγήτρια ΑΠΘ/Τμήμα Ιστορίας Αρχαιολογίας

Στυλιανού Αρης, Αναπλ. Καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Πολιτικών Επιστημών

Κυπάρος Αντώνιος, Αναπλ. Καθηγητής ΑΠΘ/ΤΕΦΑΑ Σερρών

Αγγελόπουλος Γιώργος, Επίκ. Καθηγητής ΑΠΘ/Τμήμα Ιστορίας – Αρχαιολογίας

Σπαθής Παναγιώτης, Καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Χημείας

Τσίτσιου Χρυσάνθη, Επίκ. Καθηγήτρια Α.Π.Θ.

Πλέρος Νίκος, Αναπλ. Καθηγητής ΑΠΘ/ Τμ. Πληροφορικής

Βασίλης Αράπογλου, Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήμα Κοινωνιολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης

Ναβροζίδου Χριστίνα, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Μεταπτυχιακή φοιτήτρια στη Διαχείριση Τεχνικών Εργων ΕΑΠ

Αυγουστίδης Νίκος, δικηγόρος Θεσσαλονίκης

Ευθυμιάδης Ευθύμιος, δικηγόρος Θεσσαλονίκης

Λαμπάκης Χρήστος, δικηγόρος Θεσσαλονίκης, υποψήφιος διδάκτορας Ποινικού Δικαίου ΑΠΘ

Σουμπέκης Θεόδωρος, δικηγόρος Θεσσαλονίκης

Σούργλα Θεοδώρα, δικηγόρος Θεσσαλονίκης

Ταφαρλής Δημήτρης, δικηγόρος Σιάτιστα Κοζάνης

Φανή Γουργούρη, γραμματέας ΟΜΥΛΕ και πρόεδρος του σωματείου διοικητικών υπαλλήλων ΟΛΘ

Μαρία Χρυσάφη, γραμματέας του σωματείου διοικητικών υπαλλήλων ΟΛΘ

Κοσμάς Νικολαΐδης, πρόεδρος σωματείου συνταξιούχων ΙΚΑ Κιλκίες

Καρολίνα Παϊσίου, μέλος ΔΣ ΣΜΤΜ

Μπαντής Φίλιππος, αρτοζαχαροπλάστης, αναπληρωματικό μέλος του ΔΣ της Ενωσης Αρτοζαχαροπλαστών Ελλάδας

Πραντσίδης Κώστας – Μέλος ΔΣ εργαζομένων πάσης φύσεως ΚΘΒΕ

Ψαρράς Πασχάλης, αγρότης ταμίας ΑΣ. Θεσσαλονίκης

Κατσούρος Γιώργος, Πρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων του Υπουργείων Μακεδονίας Θράκης

Κοσμάς Σπύρος, Α’ αντιπρόεδρος Συλλόγου Υπαλλήλων του Υπουργείων Μακεδονίας Θράκης

Γαλαζούλα Παναγιώτα, Ταμίας Συλλόγου Υπαλλήλων του Υπουργείων Μακεδονίας Θράκης

Σκούφας Απόστολος, Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης – Πρόεδρος του Ελληνοκουβανικού Συνδέσμου Φιλίας & Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκης – Γ. Γραμματέας της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας (ΠΟΣΕΥΓ) – Αντιπρόεδρος της Επιτροπής για την Διεθνή Υφεση και Ειρήνη Θεσσαλονίκης (ΕΔΥΕΘ)

Καρανικολάου Κατερίνα, Γενική Γραμματέας του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης – Μέλος Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας (ΠΟΣΕΥΓ)

Βασιλειάδης Αλέξανδρος, Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης

Μήλης Χρυσόστομος, Οργανωτικός Γραμματέας του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης

Αλεξίου Μελίνα, Ταμίας του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης

Μιχάλακ Βασιλική, Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης

Σιδηροπούλου Αναστασία, Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης- Μέλος Δ.Σ. Πανελλήνιας Ενωσης Κτηνιάτρων Δημοσίων Υπαλλήλων (ΠΕΚΔΥ)

Σκούφας Σπύρος, Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης

Τσικώτη Χριστίνα, Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Μακεδονίας Θράκης – Μέλος Πενταμελούς Επιστημονικής Επιτροπής ΓΕΩΤΕΕ

Στεφάνου Νίκος, Μέλος Γεν. Συμβουλίου Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Δημόσιων Οικονομικών Υπηρεσιών (ΠΟΕ-ΔΟΥ)

Κατσαρού Ιωάννα, Γ. Γραμματέας συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης

Γκιόκα Σοφία, Μέλος ΔΣ συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης

Χριστάνης Χρήστος, Μέλος Γεν. Συμβουλίου τηε Ομοσπονδίας Τελωνειακών Υπαλλήλων Ελλάδας

Γαλατιανός Στυλιανός, Μέλος του ΔΣ Συλλόγου εργαζομένων ΙΚΑ ν. Θεσσαλονίκης και Κεντρικής Μακεδονίας, Μέλος του ΓΣ της Ενωσης Δημοσιοϋπαλληλικών Οργανώσεων Θεσσαλονίκης

Φιλιππόπουλος Τάσος, Πρόεδρος συλλόγου εργαζομένων Regency Casino

Παρλάκογλου Μαρία, Αντιπρόεδρος συλλόγου εργαζομένων Regency Casino

Νούσης Δημήτρης, Γενικός Γραμματέας συλλόγου εργαζομένων Regency Casino

Νάκας Σταύρος, Εκτελεστικός Γραμματέας συλλόγου εργαζομένων Regency Casino

Τσιαούσης Κυριάκος, Πρόεδρος Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Μπρανίκας Γιώργος, Αντιπρόεδρος Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Τατσούδη Βερίνη, Γενική Γραμματέας Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Μανουσαρίδης Γιάννης, Ταμίας Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Κουκούλας Κώστας, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Βλάχος Θοδωρής, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Καλαντζή Ευαγγελία, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Ναθαναηλίδης Γιάννης, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών και ΕΠισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ)

Μαριάννα Παπαδοπούλου, μέλος ΔΣ Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Νομών Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής

Σοφία Στολτίδου, μέλος ΔΣ Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Νομών Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής

Νεκταρία Παπαδούλη, Πρόεδρος Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Αρσένης Τσιριγώτης, Αντιπρόεδρος Α Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Ιωάννα Παπαδοπούλου, Αντιπρόεδρος Β Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Λήδα Καλαμποκίνη Κόκκαλη, Γραμματέας Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Αναστασία Κερογλίδου, Ταμίας Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Αναστασία Πικοιλίδου, μέλος ΔΣ Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Θάνος Παναγιωτίδης, μέλος ΔΣ Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Βαγγέλης Μουστρούφας, μέλος ΔΣ Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Αλέξης Γουσόπουλος, μέλος ΔΣ Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Σοφία Κρουσόβαλη, μέλος ΔΣ Ενωσης Λογιστών Θεσσαλονίκης

Mουστακίδου Νόπη, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στις Επιχειρήσεις Καρυπίδης

Τουλκιαρίδου Χριστίνα, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στις Επιχειρήσεις Καρυπίδης

Στάθης Γλιάτης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στις Επιχειρήσεις Καρυπίδης

Γαϊτανίδου Ελευθερία, Πρόεδρος Σωματείου Καθαριστριών και Φυλάκων σε εργολαβικές εταιρείες Κεντρικής Μακεδονίας

Παπαβασιλείου Βάσω, Γενική Γραμματέας Σωματείου Καθαριστριών και Φυλάκων σε εργολαβικές εταιρείες Κεντρικής Μακεδονίας

Φανή Τζούμα, Πρόεδρος Σωματείου Σχολικών Καθαριστριών Κεντρικής Μακεδονίας

Γιάννης Παπαδόπουλος, Αντιπρόεδρος Σωματείου Σχολικών Καθαριστριών Κεντρικής Μακεδονίας

Σημάδης Πέτρος, Πρόεδρος Ενωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης

Δημήτρης Μπελόπουλος, Γενικός Γραμματέας Ενωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης

Καραγεώργη Αγγελική, μέλος ΔΣ Ενωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης

Τσιναρίδης Βασίλης, μέλος ΔΣ Ενωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης

Σιβρίδης Αγγελος, μέλος ΔΣ Ενωσης Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης

Λυριτζής Δημήτρης, Πρόεδρος του Συνδικάτου Οικοδόμων Χαλκιδικής

Ιωαννίδης Γιάννης, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου ΕΛΜΕ Χαλκιδικής

Λακήνανος Αγγελος, Δημ. Σύμβουλος Νάουσας

Χατζηιωαννίδης Αλέκος, Δημ. Σύμβουλος Νάουσας

Σεμερτζίδης Παναγιώτης, Κοινοτικός Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Επισκοπής Νάουσας

Θεοδωρίδου Κατερίνα, Κοινοτική Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Επισκοπής Νάουσας

Τσιτσιρούδη Ελένη, τοπική σύμβουλος Μενεμένης

Ρίσκος Γιώργος, τοπικός σύμβουλος Κυμίνων

Ξενίδου Μαρία, δημοτική σύμβουλος με τη Λαϊκή Συσπείρωση Δήμου Κορδελιού Ευοσμου

Αγγελική Χριστιανού, μέλος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Πολύγυρου

Παντελής Λάζαρος, μέλος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Σιθωνίας

Χατζή Ειρήνη, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Κιλκίς.

Νατάσα Αβραμίδου, εργαζόμενη στο δήμο Κορδελιού Εύοσμου

Μαρία Αβραμίδου, άνεργη,

Βάνα Βαρσάμη, άνεργη,

Γιάννης Στέφος, μουσικός της Κρατικής ορχήστρας Θεσσαλονίκης

Γιάννης Πασσάς, αυτοαπασχολούμενος

Λευτέρης Ποζουκίδης, εργαζόμενος σε βιοτεχνία επίπλων

Θεοδωρίδης Γιάννης, πρόεδρος Ενωσης Γονέων δήμου Αμπελοκήπων Μενεμένης

Ρούτσας Αλέξανδρος, πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Ενιαίου Ειδικού Γυμνασίου-Λυκείου Κατερίνης

Παπαδοπούλου Χαρίκλεια, μέλος του ΔΣ του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης

Νάστος Αθανάσιος, γραμματέας του Σωματείου Συνταξιούχων Λιτοχώρου

Ανανιάδης Σταύρος, πρόεδρος της Ακαδημίας Βατανιακού 1978

Τσουπέης Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Κατερίνης

Γιαγκόπουλος Αθανάσιος, Δημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Πύδνας-Κολινδρού

Δημητρίου Μιχάλης, πρόεδρος του Αγροτικού-Κτηνοτροφικού Συλλόγου «ΔΗΜΗΤΡΑ»

Τηλέγραφου Αναστασία, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Λιτοχώρου (μέλος ΟΓΕ)

Κουρίτα Αικατερίνη, Δημοτική Σύμβουλος στο Δήμο Δίου-Ολύμπου

Ζαχαρόπουλος Αχιλλέας, Γαστρεντερολόγος, μέλος του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας

Ευαγγελόπουλος Δημήτρης, αντιπρόεδρος του Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας «Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ» & μέλος του ΔΣ της Ενωσης Γονέων και Κηδεμόνων Δ.Ε Δήμου Κατερίνης

Βαλτασάρη Αναστασία, γραμματέας του Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας «Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ»

Παπαδόπουλος Παύλος, ταμίας του Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας «Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ»

Κάλφας Τριαντάφυλλος, μέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας «Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ»

Κλιγκόπουλος Αστέριος, γραμματέας του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Πιερίας

Κηπόπουλος Ιωάννης, μέλος της Επιτροπής Ειρήνης Πιερίας & μέλος του ΔΣ του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Πιερίας

Πουρσανίδης Χρήστος, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Πιερίας

Τσακαλάκης Ανέστης, γραμματέας του Αγροτικού-Κτηνοτροφικού Συλλόγου «ΔΗΜΗΤΡΑ»

Πανταζή Δέσποινα, πρόεδρος του ΔΣ του πολιτιστικού συλλόγου Ν. Αγαθούπολης

Τσιλιγκερίδης Παύλος, κοινωνικός σύμβουλος Καταχά Πιερίας

Σαβηνίδης Ιωάννης, κοινωνικός σύμβουλος Καταχά Πιερίας

Σκούφας Ιωάννης, Περιφερειακός Σύμβουλος Κ.Μακεδονίας

Ευαγγελόπουλος Ιωάννης, πρόεδρος του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Πιερίας

Ορφανίδης Χρήστος, πρόεδρος Συλλόγου Παναγία Σουμελά

Νικολάου Στέλλα, πρόεδρος του Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας «Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ»

Διονυσίδης Σίμος, πρόεδρος του Σωματείου Οικοδόμων Κατερίνης

Ντιμπέλος Ξενοφών, πρόεδρος του Σωματείου Συνταξιούχων Λιτοχώρου

Νικολάου Νίκος, Καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Γεωπονίας

Καρακώστας Βασίλης, Καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Γεωλογίας

Παπαδημητρίου Ελευθερία, Καθηγήτρια ΑΠΘ/Τμ. Γεωλογίας

Χαΐτογλου Κώστας, Aν. καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Ιατρικής

Αρχοντόπουλος Γιώργος, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων ΕΥΑΘ

Τσουραλάκης Αλέκος, Σωματείο Δασεργατών

Ντογκούση Αικατερίνη, συνταξιούχος αγρότης

Μακρίδης Κοσμάς, αγρότης β γραμματέας ΑΣ. Αν Θεσσαλονίκης

Χρήστος Αλωπούδης, συνταξιούχος

Μαρίκα Αλωπούδη, συνταξιούχος

Αντώνης Καραβασίλης, αγρότης Αντιπρόεδρος ΑΣ Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Μανώλης Λασκαρίδης, αγρότης Πρόεδρος ΑΣ Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Μουστάκα Μαρία, μέλος Δ.Σ. ΣΤ’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ»

Παντελίδης Ντίνος μέλος Δ.Σ. ΣΤ’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ»

Μαγαλιού Μάτα μέλος Δ.Σ. ΣΤ’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ»

Κουλιούμπας Οδυσσέας μέλος Δ.Σ. ΣΤ’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ»

Βαρελάς Σωτήρης, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Υπαίθρου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Τριώντζιου Ευαγγελία, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Υπαίθρου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Καπακτσής Αλέξανδρος, ταμίας Δ.Σ. Συλλόγου Υπαίθρου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Παπαδόπουλος Αριστείδης (Μίμης), μέλος Δ.Σ. Γ’ Συλλόγου Π.Ε. «ΠΛΑΤΩΝ» Ν. Θεσσαλονίκης

Γκαγκούδη Σοφία, μέλος Δ.Σ. Δ’ Συλλόγου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Κούτσιανου Στεργιανή, μέλος Δ.Σ. Δ’ Συλλόγου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Ιμβριώτη Φωτεινή, μέλος Δ.Σ. Ε’ Συλλόγου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Σαλονικιός Δημήτρης, μέλος Δ.Σ. Η’ Συλλόγου Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Μπεΐκογλου Δήμητρα, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Χαλκιδικής Π.Ε.

Ρέβας Βασίλης, πρόεδρος Συνδέσμου Συνταξιούχων ΙΚΑ Μείζονος Θεσσαλονίκης «Η ΕΝΟΤΗΤΑ»

Κουτουνίδης Γιώργος, Πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Θεσσαλονίκης

Σαφούρης Απόστολος, Πρόεδρος Παραρτήματος Θεσσαλονίκης του Πανελληνίου Συλλόγου πρώην ΔΕΚΟ-ΤΡΑΠΕΖΩΝ.

Μάγγος Δημήτρης, Πρόεδρος Σωματειακού Παραρτήματος Θεσσαλονίκης ΠΑΣΑΣ-ΔΕΗ

Σμαρώ Ζαχαριάδου, Πρόεδρος Συλλόγου Συνταξιούχων ΟΤΑ Νομού Θεσσαλονίκης

Χατζημιχαηλίδης Στέφανος, σκηνοθέτης

Δάφνη Κατσίμπα, Πρόεδρος ΔΣ ΕΝΙΘ, Διευθύντρια ΕΣΥ

Χρήστος Καραχρήστος, Γ. Γραμματέας ΔΣ ΕΝΙΘ, ειδικευόμενος πνευμονολόγος

Ιωάννης Παντουλάρης, μέλος Γ.Σ. ΟΕΝΓΕ, μέλος ΔΣ ΕΝΙΘ, ψυχίατρος ΕΣΥ

Κωνσταντίνος Καρκαλέτσης, μέλος ΔΣ ΕΝΙΘ, ειδικευόμενος ψυχίατρος

Χαρατσής Χρήστος, Αναπληρωτής Γραμματέας Ε.Ν.Ι.Θ, ειδικευόμενος Αναισθησιολογίας Α.Ν.Θ. «Θεαγένειο»

Παρθένα Καμουρίδου, μέλος ΔΣ ΕΝΙΘ, παιδίατρος ιατρός ΕΣΥ

Λουκάς Δαγδηλέλης, μέλος ΔΣ ΕΝΙΘ, Ακτινολόγος Διευθυντής ΕΣΥ

ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΙΩΑΝΝΑ, Δ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Ε ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΡΙΔΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, Δ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΓΕΡΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ, Δ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΕΛΟΣ

ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ, Γ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΕΛΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΕΛΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΚΑΠΕΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Γ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΤΑΜΙΑΣ

ΚΑΠΛΑΝΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑ, ΕΛΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, Α ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ, Β ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΛΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ, ΕΛΜΕ ΣΕΡΡΩΝ ΜΕΛΟΣ

ΛΑΘΗΡΑ ΙΩΑΝΝΑ, Γ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΛΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, Α ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΤΑΜΙΑΣ

ΜΑΔΕΜΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Γ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΕΛΟΣ

ΜΑΣΤΡΑΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΕΛΕΓΚ.ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΔΟΘ

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, Δ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΜΑΥΡΟΧΑΛΥΒΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Δ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΜΠΟΥΡΛΕΤΣΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΕΛΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΜΥΛΩΝΑ ΜΟΡΦΟΥΛΑ, Γ.Σ. ΕΔΟΘ

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ, Β ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΞΕΝΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΕΛΜΕ ΚΙΛΚΙΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ, Α ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, Γ ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ, Α ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΖΗΝΟΒΙΑ, Β ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΟΛΙΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, Β ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, Ε ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΤΙΝΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΕΛΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΕΛΜΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΤΖΗΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΕΛΜΕ ΣΕΡΡΩΝ

ΤΡΑΓΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑ, Α ΕΛΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΤΣΙΜΟΥΡΑ ΝΙΚΗ, ΕΛΜΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

ΔΑΛΙΣΚΑ ΕΛΕΝΗ, ΣΕΠΕ ΣΕΡΡΩΝ «ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ»

ΚΟΥΡΙΤΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΣΕΠΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΣΕΦΙΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΜΑΝΔΑΝΑΣ ΖΗΣΗΣ, ΣΕΦΙΕ ΤΑΜΙΑΣ

ΤΡΙΛΥΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΣΕΦΙΕ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΕΦΙΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΓΙΩΛΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ, ΣΕΦΙΕ ΜΕΛΟΣ

ΧΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ, ΣΕΦΙΕ ΜΕΛΟΣ

ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΣΕΦΙΕ ΜΕΛΟΣ

Αραβαντινός Δημήτρης καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Πολιτικών Μηχανικών

Σταμάτης Κώστας καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Νομικής

Καμτσίδου Ιφιγένεια Αναπλ. καθηγήτρια ΑΠΘ/ Τμ. Νομικής

Τσουκαλά Κυριακή καθηγήτρια ΑΠΘ/Τμ. Αρχιτεκτονικής

Κατής Νίκος ομ. καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Γεωπονίας

Συννεφάκης Γιώργος τ. καθηγητής ΑΠΘ/Τμ. Αρχιτεκτονικής

Γιαγκουνίδης Μιχάλης Υποψ. διδάκτορας ΑΠΘ/Τμ. Κινηματογράφου

Φραγκίδης Γιάννης, πρόεδρος ΠΟΕΕΠ

Νιβορλής Γιάννης, πρόεδρος Ενωσης Εργατοϋπαλλήλων εμφιαλωμενων ποτών β. Ελλάδος

Καλιγάς Αθανάσιος, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων επιχείρηση Τσανταλη

Μερκενίδης Αριστοτέλης, πρόεδρος Συνδικάτου οδηγών Πωλητών και Βοηθών β. Ελλάδος

Οικονόμου Ηλιας, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων επιχείρηση Σουρωτη

Παπαντωνοπούλου Αγγελική, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων επιχείρησης Καλλιμάνης

Λαθήρας Παύλος, αρχαιολόγος, εργαζόμενος στην έρευνα, μέλος του ΣΕΚΑ

Κρίτων Λόλης, Ζυρίχη

Δημήτρης Στρατούλης, πρώην βουλευτής

Κώστας ΄Ησυχος, πρώην βουλευτής

Νάντια Βαλαβάνη, πρώην βουλευτής

Στάθης Λεουντσάκος, πρώην βουλευτής

Θανάσης Πετράκος, πρώην βουλευτής

Νίκος Χουντής, πρώην ευρωβουλευτής

Τσίπρας Αλέξης, Πρόεδρος ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία, βουλευτής

Αβραμάκης Ελευθέριος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αγαθοπούλου Ειρήνη, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αθανασίου Αθανάσιος (Νάσος) βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ,

Αλεξιάδης Τρύφωνας, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αμανατίδης Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αναγνωστοπούλου Αθανασία (Σία), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αποστόλου Ευάγγελος,βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αραχωβίτης Σταύρος. βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αυγέρη Θεοδώρα (Δώρα), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αυλωνίτης Αλέξανδρος – Χρήστος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Αχτσιόγλου Ευτυχία (Έφη), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βαγενά Άννα, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βαρδάκης Σωκράτης,βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βαρεμένος Γεώργιος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βασιλικός Βασίλης. βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βερναρδάκης Χριστόφορος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βέττα Καλλιόπη, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βίτσας Δημήτριος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Βούτσης Νικόλαος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Γεροβασίλη Όλγα, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Γιαννούλης Χρήστος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Γκαρά Αναστασία (Νατάσα), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Γκιόλας Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Δραγασάκης Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Δρίτσας Θεόδωρος,βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ελευθεριάδου Σουλτάνα, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ζαχαριάδης Κώστας, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ζεϊμπέκ Χουσεΐν, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ζουράρις Κωνσταντίνος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ηγουμενίδης Νικόλαος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Θραψανιώτης Εμμανουήλ, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Καλαματιανός Διονύσιος – Χαράλαμπος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Καρασαρλίδου Ευφροσύνη (Φρόσω), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Κασιμάτη Ειρήνη (Νίνα), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Κατρούγκαλος Γεώργιος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Κάτσης Μάριος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Καφαντάρη Χαρούλα (Χαρά), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Κόκκαλης Βασίλειος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Λάππας Σπυρίδων, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μάλαμα Κυριακή, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μαμουλάκης Χαράλαμπος (Χάρης), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μάρκου Κωνσταντίνος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μεϊκόπουλος Αλέξανδρος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μιχαηλίδης Ανδρέας, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μουζάλας Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μπαλάφας Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μπάρκας Κωνσταντίνος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μπουρνούς Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Μωραΐτης Αθανάσιος (Θάνος), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Νοτοπούλου Κατερίνα, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ξανθόπουλος Θεόφιλος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ξανθός Ανδρέας, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ξενογιαννακοπούλου Μαριλίζα, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Παπαδόπουλος Αθανάσιος (Σάκης), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Παπαηλιού Γεώργιος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Παπανάτσιου Αικατερίνη, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Παπαχριστόπουλος Αθανάσιος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Παππάς Νικόλαος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Πέρκα Θεοπίστη (Πέτη), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Πολάκης Παύλος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Πούλου Παναγιού (Γιώτα), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ραγκούσης Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Σαντορινιός Νεκτάριος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Σαρακιώτης Ιωάννης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Σκουρλέτης Παναγιώτης (Πάνος), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Σκουρολιάκος Παναγιώτης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Σκούφα Ελισσάβετ (Μπέττυ), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Σπίρτζης Χρήστος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Συρμαλένιος Νικόλαος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τελιγιορίδου Ολυμπία, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τζάκρη Θεοδώρα, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τζανακόπουλος Δημήτριος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τζούφη Μερόπη, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τσακαλώτος Ευκλείδης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Τσίπρας Γεώργιος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Φάμελλος Σωκράτης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Φίλης Νικόλαος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Φλαμπουράρης Αλέξανδρος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Φωτίου Θεανώ, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Χαρίτου Δημήτριος (Τάκης), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Χαρίτσης Αλέξανδρος (Αλέξης), βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Χατζηγιαννάκης Μιλτιάδης, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Χρηστίδου Ραλλία, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Ψυχογιός Γεώργιος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

Δημήτρης Κουτσούμπας, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Πρόεδρος της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΚΚΕ, Βουλευτής Β’ Αθήνας

Αλέκα Παπαρήγα, μέλοςτηςΚΕτουΚΚΕ, Βουλευτής Επικρατείας

Θανάσης Παφίλης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, Γενικός Γραμματέας του Παγκόσμιου Συμβουλίου Ειρήνης, βουλευτής Βόρειου Τομέα Αθηνών

Λιάνα Κανέλλη, Δημοσιογράφος, βουλευτής Α’ Αθηνών

Χρήστος Κατσώτης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ, βουλευτής Νότιου Τομέα Αθηνών

Διαμάντω Μανωλάκου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής Β’ Πειραιώς

Γιάννης Γκιόκας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, υπεύθυνος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής Α’ Ανατολικής Αττικής

Νίκος Καραθανασόπουλος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής Αχαΐας

Γιώργος Λαμπρούλης, βουλευτής Λάρισας

Γιώργος Μαρίνος, μέλος ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής Ευβοίας

Μανώλης Συντυχάκης, Κοινωνιολόγος, βουλευτής Ηρακλείου

Γιάννης Δελής, εκπαιδευτικός, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ, βουλευτής Α΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Λεωνίδας Στολτίδης, μέλος ΕΓ του ΠΑΜΕ, βουλευτής Β’ Θεσσαλονίκης

Νίκος Παπαναστάσης, βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας

Μαρία Κομνηνάκα, βουλευτής Λέσβου

Κωνσταντίνος Παπαδάκης, ευρωβουλευτής ΚΚΕ

Λευτέρης Νικολάου Αλαβάνος, ευρωβουλευτής ΚΚΕ

Γιάνης Βαρουφάκης, Γραμματέας ΜΕΡΑ25, βουλευτής

Αγγελική Αδαμοπούλου, βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Κωνσταντίνα Αδάμου , βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Μαρία Απατζίδη, βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Κρίτων – Ηλίας Αρσένης, βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Κλέων Γρηγοριάδης, βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Γεώργιος Λογιάδης, βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Φωτεινή Μπακαδήμα,βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Σοφία Σακοράφα, βουλευτής ΜΕΡΑ 25

Print Friendly, PDF & Email