ΣΥΓΤΕ: Αποτελέσματα των αρχαιρεσιών – Πρωτιά για τη Γενική Συμπαράταξη

Οι δυνάμεις του ΜΕΤΑ υποστήριξαν το ψηφοδέλτιο της ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗΣ

Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή αποτελούμενη από τα μέλη 1) ΚΑΠΟΥΤΣΗ Θ, 2) ΜΑΓΚΑΦΩΣΗ Κ, 3) ΧΟΝΔΡΟΚΟΥΚΗ Ε, 4)ΚΑΡΑΜΠΕΛΙΑ Η, 5) ΣΤΡΑΤΙΝΑΚΗ Ε… μετά από διαλογή των ψηφοδελτίων των αρχαιρεσιών στις 24 και 25 Οκτωβρίου 2017 για την ανάδειξη Δ.Σ. Ε.Ε., ΟΤΟΕ, ΕΚΑ και Προέδρου Γενικών Συνελεύσεων , ανακοινώνει τα ακόλουθα αποτελέσματα:

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο, Εξελεγκτική Επιτροπή, ΟΤΟΕ & ΕΚΑ

Ψήφισαν 488

Άκυρα – Λευκά 29

Έγκυρα 459

Έλαβαν:

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ: 275

ΕΝΟΤΗΤΑ: 147

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ (ΔΗ.ΣΥ.): 37

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα και σύμφωνα με το σύστημα της απλής αναλογικής, κάθε συνδυασμός εκλέγει τους παρακάτω:

Η ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ: 5 (πέντε) για Δ.Σ., 2 (δύο) για Ε.Ε., 4 (τέσσερις) για ΟΤΟΕ, 4 (τέσσερις) για ΕΚΑ.

Η ΕΝΟΤΗΤΑ: 3 (τρεις) για Δ.Σ. , 1 (μια) για Ε.Ε. , 2 (δύο) για ΟΤΟΕ, 2 (δύο) για ΕΚΑ

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ: 1 (μια) για Δ.Σ. , καμία για Ε.Ε., καμία για ΟΤΟΕ , καμία για ΕΚΑ.

Στην συνέχεια έγινε η διαλογή των σταυρών προτίμησης για κάθε υποψήφιο και ανεξάρτητο. Όσον αφορά στα αποτελέσματα της Γενικής Συμπαράταξης, είναι τα ακόλουθα:

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ

  • ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΝΤΩΝΩΦ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΗΛΙΑ 41

ΒΑΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 13

ΒΑΣΜΑΤΖΗ ΦΕΝΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 17

ΒΗΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 49

ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 121

ΓΙΩΡΓΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 20

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ 129

ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 53

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΙΟΥ 23

ΚΑΡΑΗΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 120

ΚΑΡΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 28

ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 31

ΚΑΤΣΙΛΑ ΕΡΥΦΙΛΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 23

ΚΕΧΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 36

ΚΟΚΑΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 37

ΜΑΜΑΝΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 31

ΜΑΡΓΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 39

ΜΑΡΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 18

ΠΗΛΗΤΣΙΔΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 25

ΠΙΚΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 91

ΠΟΛΥΖΟΣ ΦΑΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 116

ΡΑΧΜΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ13

ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ22

ΣΓΑΡΔΕΛΗ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ14

ΤΑΓΑΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ82

ΤΡΑΦΑΛΗ ΟΛΓΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ27

ΤΣΙΓΚΑΡΙΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 42

ΥΦΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 23

ΦΙΛΝΤΙΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 30

ΨΑΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 70

  • ΓΙΑ ΜΕΛΟΣ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΗΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ65

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΙΟΥ31

ΚΕΧΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ51

ΠΙΚΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ132

ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ28

ΣΓΑΡΔΕΛΗ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ 22

  • ΓΙΑ ΑΝΙΠΡΟΣΩΠΟ ΟΤΟΕ

ΑΝΤΩΝΩΦ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΗΛΙΑ39

ΒΑΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ15

ΒΑΣΜΑΤΖΗ ΦΕΝΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ17

ΒΗΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ45

ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ97

ΓΙΩΡΓΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ21

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ 119

ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ53

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΙΟΥ23

ΚΑΡΑΗΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ113

ΚΑΡΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ23

ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ29

ΚΑΤΣΙΛΑ ΕΡΥΦΙΛΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ21

ΚΟΚΑΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ32

ΜΑΜΑΝΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ21

ΜΑΡΓΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ38

ΜΑΡΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ14

ΠΗΛΗΤΣΙΔΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ26

ΠΙΚΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ78

ΠΟΛΥΖΟΣ ΦΑΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ99

ΡΑΧΜΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ12

ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ16

ΣΓΑΡΔΕΛΗ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ17

ΤΑΓΑΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ67

ΤΡΑΦΑΛΗ ΟΛΓΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ26

ΤΣΙΓΚΑΡΙΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ37

ΥΦΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ17

ΨΑΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 56

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΕΚΑ

ΑΝΤΩΝΩΦ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΗΛΙΑ 42

ΒΗΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 50

ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 88

ΓΙΩΡΓΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 23

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ111

ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ50

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΙΟΥ 20

ΚΑΡΑΗΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ106

ΚΑΡΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ20

ΚΑΤΣΙΑΝΤΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ27

ΚΑΤΣΙΛΑ ΕΡΥΦΙΛΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ20

ΚΟΚΑΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 30

ΜΑΜΑΝΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ27

ΜΑΡΓΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ33

ΜΑΡΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ17

ΠΟΛΥΖΟΣ ΦΑΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ101

ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ16

ΣΓΑΡΔΕΛΗ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ1

ΤΑΓΑΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ68

ΤΡΑΦΑΛΗ ΟΛΓΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ25

ΤΣΙΓΚΑΡΙΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 36

ΥΦΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 23

ΨΑΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 61

  • ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΓΕΝΙΚΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΝ

ΤΕΡΕΖΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 359

Α. Σύμφωνα με το άρθρο 19 παρ 5 του καταστατικού ΣΥΓΤΕ, υπέβαλαν έγγραφη δήλωση στην ΚΕΕ με την οποία επιλέγουν αναλόγων ή το αξίωμα του μέλους Δ.Σ. ή της Ε.Ε.

Από την παράταξη ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ

  1. ΜΑΡΙΑ ΠΙΚΟΥΝΗ , παραιτείται από την θέση της ως 5ο τακτικό μέλος στο Δ.Σ.

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ

Τα μέλη της Κεντρικής Εφορευτικής Επιτροπής

Θ. Καπούτσης, Κ. Μαγκαφώσης, Ε. Χονδροκούκη, Η. Καραμπελιάς, Ε. Στρατινάκης